Határtalanul

Iskolánk 7. osztályos tanulóinak felejthetetlen élményekben volt részük a múlt héten a „Határtalanul!-tanulmányi kirándulás hetedikeseknek” pályázat keretében. Öt, csodákkal teli napot töltöttek Erdélyben. A körutazás első állomása Nagyszalonta volt, majd Nagyvárad, Király-hágó, Torda, Erdőszentgyörgy, Farkaslaka, Gyergyószentmiklóson át Segesvárra, Gyulafehérvárra, Vajdahunyadra, Dévára és Aradra vezetett az útjuk.
Erdély mesebeli tájait, hasadékokon, szerpentineken, sóbányán, szoroson keresztül barangolták be, valamint a Rhédey-kastélyban, a berethalmi-erődtemplomban, a Petőfi múzeumban, a Gyulafehérvári püspöki székesegyházban, Vajdahunyadon a várban, végül Aradon a vesztőhelyen emlékeztek meg nagy magyarjainkról, ezzel is erősítve nemzeti öntudatukat!