Megemlékezés Trianonról

Ma, a pünkösdi úrvacsorás istentiszteleten emlékeztünk a 102 évvel ezelőtti szomorú eseményre, a trianoni békediktátum aláírására. Iskolánk diákja és pedagógusai verses-zenés összeállítással emlékeztek és emlékeztettek, Juhász Gyula gondolatát követve: „Nem kell beszélni róla sohasem, De mindig, mindig gondoljunk reá!”
Pálfi Gergő, gyülekezetünk tagja és iskolánk volt diákja, – 5. éves teológus hallgatóként, – igehirdetésében az EGYHÁZ születéséről, a Szentlélek eljövetelének a tanítványokra gyakorolt hatásáról prédikált. Szívünkre helyezte azt a megnyugtató gondolatot, hogy Isten Szentlelke ma is mindnyájunk számára elérhető, csak észre kell vennünk a csodát. Erőt és bátorságot kapunk az Úrtól, hogy hirdessük Krisztus evangéliumát, hiszen ma ugyanaz a feladatunk, mint az első tanítványoknak.
Az istentiszteletet követően Karakas Anikó, városunk polgármestere emlékezett 1920. június 4-e eseményeire, majd a pártok és intézmények elhelyezték a kegyelet koszorúit.