Büszkeségeink 2020-2021

Június 8.

Országos Református Zsoltáréneklő Verseny
A budapesti Karácsony Sándor Rózsatéri Református Általános Iskola és Óvoda idén 25. alkalommal rendezte meg az Országos Református Zsoltáréneklő Versenyt. Iskolánkat 8 diák képviselte a rangos megmérettetésen egyéni vagy kiscsoportos kategóriában, öregbítve a Kis Bálint Református Általános Iskola jó hírét. Az eredmények magukért beszélnek:
Chrisztó Éva Dóra 2. évfolyam – bronz minősítés
Győri Attila 8. évfolyam – ezüst minősítés
Dorcsák Boglárka, Erőss Hanga, Nagy Emma 4. évfolyam – arany minősítés
Győri Tamás, Lakatos Kálmán, Megyeri Bence István 5. évfolyam – ezüst minősítés
Gratulálunk a versenyzőknek és köszönjük Karáné Szemző Noémi ének szakos kolléganőnek a felkészítő munkát!💟

Június 5.

Június 5. Természettudományi verseny

Ma is eredményes napot zárt a Kis Bálint Református Általános Iskola: a VIII. Földi János országos természettudományi versenyen 3 tanuló képviselte iskolánkat Hevesen, az Eötvös József Református Oktatási Központban, ahol a 4., 5. és 6. helyen végeztek diákjaink.

Gratulálunk mindhárom 6. osztályos tanulónak: Jámbor Jázmin, Marhás Emese, Dancs László!💟💟💟
Köszönjük Juhász Jánosné Marika néninek a felkészítő munkát.💟

Június 3.

Gyermekek a Bibliában

A Szegedi Kis István Református Gimnázium, Technikum, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium országos rajzpályázatot hirdetett „Gyermekek a Bibliában” címmel. Iskolánk 4. osztályos tanulói több pályaművet készítettek, Dancs Gáborné útmutatásait követve. A zsűri értékelése alapján Bálint-Tatár Mária II. helyezést, Varga Viktória III. helyezést ért el, Erőss Hanga különdíjban részesült. Gratulálunk a szép eredményekhez!

Június 2.

Országos angol nyelvi verseny

A Mozaik Kiadó által meghirdetett országos angol nyelvi versenyen remekeltek hatodik osztályos diákjaink: Jámbor Jázmin 10., Pákozdi Norbert 17., Deák Botond 55. helyen végzett.Gratulálunk a versenyzőknek és köszönjük a felkészítést Nyuzó Barbarának! 🥰

Május 27.

Kaán Károly Természet- és Környezetismereti verseny megyei forduló

Újabb bravúrról számolhat be a Kis Bálint Református Általános Iskola: Dancs László, 6. osztályos tanulónk a Kaán Károly Természet- és Környezetismereti verseny megyei fordulóján az előkelő III. helyet szerezte meg, öregbítve iskolánk jó hírét. Gratulálunk Lacika és köszönjük a felkészítést Juhász Jánosné Marika néninek!

Május 27.

XXXI. Herman Ottó Kárpát-medencei Biológia Verseny megyei döntője

Nagy Dániel, 7. osztályos tanulónk ismét dicsőséget szerzett a Kis Bálint Református Általános Iskolának: a XXXI. Herman Ottó Kárpát-medencei Biológia Verseny megyei döntőjét megnyerte, így ő képviseli Békés megyét az országos döntőn, június 4-én. Szívből gratulálunk Dani és nagyon sok sikert kívánunk az országos megmérettetéshez! Köszönjük Juhász Jánosné kolléganőnknek a felkészítő munkát!

Április 26.

Ismét gazdagabbak lettünk egy elismeréssel: Varga Viktória, 4. osztályos diákunk „Jézus élete” című Kárpát-medencei rajzpályázatra készített alkotását a zsűri beválogatta a kiállításra érdemesnek tartott pályaművek közé.

Gratulálunk

Viki! Büszkék vagyunk rád! ❤️

November 27.

A szeghalmi Péter András Gimnázium „Kis Tudós Töri Trió” online történelem versenyt hirdetett a térség iskoláinak, Hunyadi Mátyás és kora témakörben. Iskolánkat Deák Botond, Endresz Richárd és Nagy Dániel 6-7. osztályos tanulókból álló csapat képviselte, akiket Hollósi Márta pedagógus készített fel.
Nagy örömmel értesültünk róla, hogy iskolánk csapata a 19 „Szeghalmon túli” csapat közül – maximális pontszámmal – az I. helyet szerezte meg.
Gratulálunk fiúk! Bízunk benne, hogy még sok ilyen szép eredménnyel öregbítitek iskolánk jó hírét!

Október 12.

2020-ban ballagott kedves tanítványunk, Kovács Máté sok évnyi lelkiismeretes, kitartó, szorgalmas munkája eredményeként sikeres középfokú (Euroexam – komplex B2) angol nyelvvizsgát szerzett. Nagyon büszkék vagyunk rá! Gratulálunk Máténak és felkészítő tanárának, Nagy Gabriellának!

Október 12.

Nagy örömmel fogadtuk a jó hírt, hogy Nagy Dániel 7. osztályos tanulónk a XXVIII. Kaán Károly Országos Természet- és Környezetismereti Verseny megyei fordulóját megnyerte, így ő képviseli Békés megyét az országos versenyen. Szívből gratulálunk Daninak és felkészítő tanárának, Juhász Jánosnénak!