Büszkeségeink 2019-2020

November 30.

November 30-án újabb szép eredménnyel és felejthetetlen élménnyel gazdagodott iskolánk Kankalin Citeraegyüttese. A napot Kecskeméten indították, ahol a Magyar Kodály Társaság Kecskeméti Tagozata rendezte meg a Kálmán Lajos Ifjúsági Népzenei Találkozót. Citera muzsika és népdalok éneke örvendeztette a neves zsűritagokat és az érdeklődő vendégeket. A 39 produkciót követő eredményhirdetésen a Kankalin Citeraegyüttes a Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége – KÓTA Aranypáva népzenei minősítője rendszerében térségi szintű minősítőn DICSÉRETES fokozatot ért el, ugyancsak DICSÉRETES fokozattal jutalmazták Nagy Kinga – iskolánk 8. osztályos tanulójának – népdalcsokrát.


A napot Püspökladányban folytatták a Boruzs András emlékére rendezett Népzenei Találkozón, ahol diákjaink ismét megcsillogtatták Isten adta tehetségüket.
Gratulálunk a szép eredményekhez és köszönjük Tóth Gyula citera oktató áldozatos felkészítő munkáját!


November 29.

November 29-én iskolánkat 6 fős diákcsapat képviselte Budapesten a XXIV. országos zsoltáréneklő versenyen, melynek a Karácsony Sándor Rózsatéri Református Általános Iskola és Óvoda adott otthont. 40 iskola közel 150 – határon innen és túlról érkezett – versenyzője között szépen helytállt a Kis Bálint Református Általános Iskola: ezüst minősítést érdemelt Toma Fruzsina (2. osztály), Barta Alexandra (4. osztály) és Győri Attila (7. osztály); arany minősítéssel díjazták Simcsik Csenge (5. osztály), Tölcsér Anna (6. osztály) és Nagy Kinga (8. osztály) énekét.

Gratulálunk a szép eredményekhez és köszönjük a felkészítés áldozatos munkáját Karáné Szemző Noémi énektanárnak.


Október 26.

2019. október 26-án immár XII. alkalommal került megrendezésre a Vésztői Népdal-, Katonadal Fesztivál és Vass Lajos Szakmai Nap. Iskolánkat a Kankalin Citera Együttes tagjai képviselték csoport kategóriában, Nagy Kinga 8. osztályos tanuló szóló kategóriában. A találkozón minősítési fokozatok is kiosztásra kerültek a Kankalin Citera Együttes EZÜST, Nagy Kinga pedig ARANY minősítést ért el bemutatott népdalcsokrával.

Felkészítő: Tóth Gyula – citeraoktató


Október 2.

2019. október 2-án helytörténeti vetélkedőn vettünk részt Vésztő-Mágoron. Iskolánkat egy 4 fős csapat képviselte: Deák Botond (5.o.), Gurmai Balázs (5.o.), Lőrincz Dorka (6.o.) és Nagy Dániel (6.o.). „Mágor táltosai” I. helyezést értek el.

Felkészítő pedagógus:

Karakasné Komáromi Éva
Hollósi Márta