Büszkeségeink 2022-2023

Március 16.

A Szabó Pál Általános Iskola és AMI „Színes tintákkal álmodom!” festészeti versenyén iskolánkat 10 tanuló képviselte: Tverdota Olívia (1.a), Gyöngyösi Letícia (2.a), Simon Richárd (2.a), Novák-Csányi Eliza (3.o.), Bálint-Tatár Dávid (4.o.), Lévai Miranda (4.o.), Szabó Lilla (5.o.), Nagy Emma (6.o.), Varga Viktória (6.o.), valamint Csüllög Réka (5. o.), akit a Képzőművészeti Tanszék pedagógusa, Szegediné Kutasi Emma készített fel.

Tverdota Olívia I. helyezést, Gyöngyösi Letícia II. helyezést, Csüllög Réka III. helyezést ért el, míg Simon Richárd különdíjban részesült. Minden versenyzőnek szívből gratulálunk és köszönjük a felkészítő pedagógusok munkáját.

Március 13.

A Városi Könyvtár felhívására iskolánk két csapata vett részt ma az 1848-49-es forradalom és szabadságharc emlékére meghirdetett „Petőfi Sándor élete és munkássága” című irodalomtörténeti vetélkedőn. Diákjaink elhozták az I. és III. helyezést.

Gratulálunk! Szép volt, fiúk!
I. helyezett csapat: Liszkai Roland (6.oszt.), Balázs Zoltán Zsombor (7. oszt.), Nacsa Zoltán (7. oszt.)
III. helyezett csapat: Kovács Brendon (6. oszt.), Dancs László (8.oszt.), Pákozdi Norbert (8. oszt.)
Köszönjük a felkészítést Karakasné Komáromi Évának és Kincsesné Nagy Erikának.

Február 25.

Iskolánk 5 tanulója jutott be az iskolai fordulón, majd az elődöntőn át a VIII. STYLUS Szépírási Verseny döntőjébe, melyet az anyaországi református általános iskolák és a határon túli magyar nyelvű általános iskolák 2-8. osztályos diákjainak szerveztünk február 24-én.
Legszebben író tanulóink:
Tóth Dávid (2.a osztály),
Chrisztó Éva Dóra (4. osztály),
Tallér Panna (5. osztály),
Várhegyi Bianka (6. osztály),
Nacsa Hanna (7. osztály).
Mindannyian becsülettel helytálltak a döntőn is, Tallér Panna korcsoportjában országos I. helyezést ért el.
Gratulálunk minden versenyzőnknek és a felkészítésüket segítő pedagógusoknak!

Január 30.

A Kazinczy „Szép Magyar Beszéd” verseny házi fordulóját január 25-én szerveztük meg iskolánkban. A képzeletbeli dobogóra a következő diákok állhattak:
4.évfolyam:
I.hely: Lévai Miranda
II.hely: Nemes Benjámin Benett
III.hely: Csüllög Zoé
5-6. évfolyam:
I.hely: Gurmai Sándor (5.osztály)
II.hely: Csüllög Réka (5. osztály)
III.hely: Dorcsák Boglárka (6. osztály)
7-8. évfolyam:
I.hely: Balázs Zoltán Zsombor (7. osztály)
II.hely: Deák Botond (8. osztály)
III.hely: Csüllög Boglárka (8. osztály)
Február 7-én, a területi fordulón iskolánkat Gurmai Sándor és Balázs Zoltán Zsombor fogja képviselni Szeghalmon.
Gratulálunk minden versenyzőnek és sok sikert kívánunk a továbbjutó tanulóknak!

December 2.

39 iskola 235 versenyzője mutatta ma meg tehetségét Budapesten, a XXVII. Országos Református Zsoltáréneklő Versenyen. Diákjaink példásan helyt álltak, arany és ezüst minősítéssel, valamint különdíjjal öregbítették ismét a Kis Bálint Református Általános Iskola jó hírét:
2. évfolyam: Adamcsik Fanni EZÜST MINŐSÍTÉS, KÜLÖNDÍJ
3. évfolyam: Rácz Réka Médea ARANY MINŐSÍTÉS
4. évfolyam: Bálint-Tatár Dávid EZÜST MINŐSÍTÉS
5. évfolyam: Oláh József EZÜST MINŐSÍTÉS
6. évfolyam: Szivós Milán EZÜST MINŐSÍTÉS
7. évfolyam: Győri Tamás ARANY MINŐSÍTÉS
8. évfolyam: Marhás Emese Zsuzsanna EZÜST MINŐSÍTÉS
Szeretettel gratulálunk minden versenyzőnek! Köszönjük a felkészítést Hajdu Ilonának és Karáné Szemző Noéminek.

November 21.

A Szeged-Csanádi Egyházmegye alkotópályázatot hirdetett a teremtésvédelem témakörében. Iskolánk katolikus diákjai közül a 3. osztályos Kovács Léda Kiara jutalomban részesült. Gratulálunk Lédának és köszönjük a közreműködést Gulyás János hitoktatónak.


November 18.

A Tiszakécskei Református Általános Iskola és Gimnázium idén 19. alkalommal szervezte meg a református iskolák országos meseíró találkozóját, ahol két diákunk is remekelt: Csüllög Réka (5. osztály) és Jakab Regina (7. osztály) korcsoportjukban bronz minősítést értek el. Gratulálunk diákjainknak és Karakasné Komáromi Éva felkészítő pedagógusnak.


Október 19.

A mai nap is tartogatott örömhírt számunkra: iskolánk 7. osztályos diákja, Kovács Jázmin Renáta, a szeghalmi Péter András Gimnázium és Kollégium által szervezett ANGOL Területi Szépkiejtési Versenyen I. helyezést ért el. Szívből gratulálunk a ragyogó teljesítményhez és köszönjük a felkészítést Nyuzó Barbarának!

Angol szépkiejtési verseny


Október 18.

Ismét szép sikerekről számolhatunk be: iskolánk egy 3-4. évfolyamos és egy 5-6. évfolyamos csapattal képviseltette magát a termÉSZetbúvár versenyen Zsadányban, ahol tíz település diákjai mérték össze elméleti és gyakorlati tudásukat, két korcsoportban.
Mindkét csapatunk: a Balázs Levente Lukács (3. osztály) és Jámbor Hunor (4. osztály) alkotta páros, valamint a Szilágyi Zsolt (5. osztály) és Dorcsák Boglárka (6. osztály) csapata is az I. helyet szerezte meg. Nagyon büszkék vagyunk rátok! Köszönjük, hogy ismét öregbítettétek iskolánk jó hírét. Köszönjük Juhász Jánosné felkészítő munkáját is.

Zsadányi természetbúvár verseny


Szeptember 23.

A Városi Könyvtár SINKA ISTVÁN ÉLETE ÉS MUNKÁSSÁGA címmel vetélkedőt szervezett ma a település diákjainak, Sinka István születésének 125. évfordulója alkalmából. 9 csapat mérte össze tudását. Iskolánkat 5 csapat képviselte, akik elhozták az első öt helyezést.

Gratulálunk nektek! Nagyon büszkék vagyunk rátok! 💟
I. hely: Benkő Tímea (8. osztály)
Lázár Dóra Kata (8. osztály)
Nagyidai Adrienn (8. osztály)
II. hely: Nacsa Hanna (7. osztály)
Nacsa Zoltán (7. osztály)
Szilágyi Izabella (7. osztály)
III. hely: Deák Botond (8. osztály)
Gurmai Balázs (8. osztály)
Pákozdi Norbert (8. osztály)
IV. hely: Balázs Zoltán Zsombor (7. osztály)
Borka Bence (7. osztály)
Szendrei Ildikó (7. osztály)
V. hely: Jámbor Jázmin (8. osztály)
Nagy Dorina (8. osztály)
Rábai Lara (8. osztály)

Sinka István vetélkedő