Hebe versenyről jelentjük

A Hebe Kft. által meghirdetett Böngész verseny levelezős fordulói lezárultak. Örömmel osztjuk meg, hogy iskolánk 4. c osztályos német nemzetiségi tanulói ügyesen helyt álltak, kreatívan oldották meg a feladatokat. A többfordulós verseny izgalmas feladatokat tartalmazott. Matematika területén Kis Lukács első helyezést ért el, környezetismeretből pedig második lett. A verseny további résztvevői: Rábai Anna, Mészár Bori és Kormányos Csaba is szorgalmasan dolgoztak. Gratulálunk minden résztvevőnek, és köszönjük a felkészítést Chrisztóné Juhász Évának.

Kosárlabdázóink sikerei

Ma befejeződött a Békés Vármegyei Kosárlabda Szövetség által szervezett serdülő bajnokság.

Iskolánk nyolc tanulója vett részt a küzdelmekben a Békési SZSK kosárlabda klub U14-es csapatában.

A csapat 100%-os teljesítménnyel, minden mérkőzését megnyerve szerezte meg a bajnoki aranyérmet.

Ez már a második bajnoki cím, amit a 2025/2026-os szezonban szereztek. A Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei serdülő bajnokságban is első helyen végeztek a békésiek, soraikban a mi diákjainkkal: Szekerczés Zoltán, Kovács Zalán, Szabó Barnabás, Nemes Benett, Papp Szilvia, Kovács Alíz, Szekerczés Dominik, Csüllög Áron. Gratulálunk a bajnokoknak, és köszönjük Balog Vilmos felkészítő munkáját.

Pedagógusnapon

Ilyenkor – pedagógusnap táján – hatványozottan érezzük, milyen jó PEDAGÓGUSNAK lenni. Pénteken a diákjaink, majd Vésztő Város Önkormányzata nevében Karakas Anikó polgármester asszony köszöntötte a város pedagógusait, ma pedig istentisztelet keretében Dorcsák Ignác Pál fenntartó lelkipásztor köszönte meg egész éves munkánkat az Ige szavával: „Ti vagytok a világ világossága… Úgy ragyogjon a ti világosságotok az emberek előtt, hogy lássák jó cselekedeteiteket, és dicsőítsék a ti mennyei Atyátokat.” (Mt 5, 14-16), majd Pénzes István főgondnok úrral – a Presbitérium nevében – megajándékozták iskolánk minden dolgozóját.
Ebben a tanévben kiemelkedő munkájukért és a Kis Bálint Református Általános Iskola hűséges szolgálatáért kitüntetésben részesültek: Erdei-Nagy Erzsébet, Jámborné Horváth Anikó, Kincsesné Nagy Erika és Záhorszki Pálné.
Gratulálunk minden díjazottnak, és köszönjük iskolánk minden dolgozójának egész éves, lelkiismeretes munkáját.

Színjátszóink bemutatója

Ma délelőtt került sor a színjátszóink, a Kis és Nagy Komédiások tanév végi bemutatójára a művelődési központban. Fergeteges hangulatú színdarabok követték egymást, majd a tanév 1-1 jeles eseményéből hangzottak el versek és dalok. Végül megható meglepetésben volt részünk: virággal és versekkel köszöntötték iskolánk pedagógusait. Hálás szívvel KÖSZÖNJÜK! Gratulálunk minden fellépőnek! Köszönjük a diákok és Kovács Edit drámapedagógus egész éves munkáját!

Temesváron versenyeztünk

A temesvári Bartók Béla Elméleti Líceum XVIII. Gyermekek a DKMT Eurórégióban a Nemzeti Összetartozás Napja jegyében versenyt hirdetett. Célja a nemzeti összetartozás érzésének erősítése, a gyermekek alkotókedvének serkentése, egymás munkájának megismerése. A mai versenyen diákjaink két kategóriában indultak, és ragyogó eredményt értek el: népdaléneklés kategóriában Lévai Fruzsina I. helyezést, míg Pető Blanka 3. helyezést ért el. Csodálatos mesevilág – rajzversenyen Szepesi Fanni III. helyezett lett, Kormányos Luca pedig különdíjban részesült.

Gratulálunk versenyzőinknek, és köszönjük a felkészítő pedagógusok munkáját.

Néptánc záró 2026

Tegnap délután iskolásaink tanévzáró néptánc gáláján lehettünk együtt a Sinka István Művelődési Központban, ahol diákjaink bemutatták, mit tanultak a tanév során a Polgári Vásárhelyi Pál Református Általános Iskola és AMI néptánc foglalkozásain. Öröm volt látni, mennyit fejlődtek gyermekeink egy év alatt. Köszönjük Lipcsei Katinka és Sefkovics Máté táncpedagógusok munkáját.

Vadászati kvíz

Szombaton volt az eredményhirdetése a Vadászati Kulturális Egyesület által szervezett, 3 fordulós Vadászati kvíznek. Összesen 290 versenyző vett részt az online vetélkedőn. Iskolánkat 3 tanuló képviselte: Kolozsvári Károly és Rábai László (3.b), valamint Rábai Anna 4.c osztályos tanuló. Közülük Karcsika ajándékcsomagot vehetett át kutató tevékenységéért, külalakjáért és a munkájába befektetett időért. Gratulálunk minden versenyzőnek!

Szeretethíd

A Magyar Református Szeretetszolgálat 2009 óta minden évben megrendezi Kárpát-medence-szerte Szeretethíd programját. Ebből az alkalomból iskolánk Olajág Gyermekkórusával – Karáné Szemző Noémi vezetésével –, és Ászáf Furulyazenekarával – Domokos Balázs irányításával –, felkerestük ma városunk fogyatékkal élőit és időseit. Énekes, zenés szolgálattal kedveskedtünk a Református Nefelejcs Otthon, a Borostyánkő Idősek Otthona és a Református Szeretetotthon lakóinak. Józsa Imre intézményi lelkész lelki táplálékot nyújtott a Szentírás szavain keresztül.  A közel 50 főt számláló kis csapat átélt és szívet melengető produkciója mindenkit meghatott. Hálás szívvel köszönjük a szeretetteljes fogadtatást és a vendéglátást.

Versmondóink sikerei

A Szabó Pál Általános Iskola és AMI által szervezett XXXI. Területi Versmondó Versenyen 13 intézmény 102 tanulója volt jelen. A verseny díszvendége Wiegmann Alfréd a Magyar Versmondók Egyesületének versszínházi alelnöke, Radnóti-és Csokonai-díjas rendező volt. A szabadon választott vers mellet Zelk Zoltán születésének 120. évfordulója alkalmából volt a kötelező vers. Az elfáradt versenyzőket finom ételekkel, itallal és több alkotói tevékenységgel kínálták meg. Iskolánkat két negyedikes tanuló képviselte: Pap Gréta ezüst, Kotálik Dorottya arany minősítést kapott. Gratulálunk lányok! Köszönjük Pardiné Varga Erzsébet felkészítő munkáját.

Két hét, egy novella

A békési Püski Sándor Könyvtár hirdette meg a Két hét, egy novella olvasóversenyt. A novemberben indult levelezős vetélkedő során 6 alkalommal kaptak a versenyzők egy ifjúsági regény részletet. A szövegrészlethez mindig egy kérdéssor is tartozott, amelyre az olvasottak alapján kellett válaszolni. Ebben az évben kortárs ifjúsági regények részleteit olvashatták az érdeklődő gyerekek. Iskolánkban a felső tagozaton minden osztályban meghirdettük a versenyt. Nagy örömünkre sokan vették kezükbe a könyveket, sokan jelentkeztek a versenyre.
A legkitartóbb, legügyesebb olvasók számára Békésen a Galéria elegáns dísztermében tartották meg az eredményhirdetést. Több mint 200 tanuló kapott meghívást az eseményre.
A vésztői Kis Bálint Református Általános Iskolából 30 tanuló utazott Békésre. Az ünnepség a „Két Tamás” együttes zenés produkciójával indult, együtt énekeltek kicsik és nagyok. Majd következett az eredmények ismertetése, a jutalmak átadása.
A Nemzeti Kulturális Alap támogatásának köszönhetően minden megjelent diák ajándékban részesült, a legjobbak könyvjutalmat vehettek át.
Iskolánk tanulói közül az 5-6. osztályosok versenyében a második helyen végzett Kis Ábel (6. osztály), hatodik lett Kovács Nóra (5.a). A 7-8. osztályosok között Chrisztó Éva (7. osztály) szintén a második helyet szerezte meg. Kincses Ákos (8. osztály) negyedik, Csüllög Zoé (7. osztály) ötödik helyen végzett. Gratulálunk diákjainknak, és köszönjük Pálfi Katalin, Karakasné Komáromi Éva és Balog Vilmos felkészítő pedagógusok munkáját.