Országos angol verseny

Újabb örömhírről számolhatunk be: a Bán Zsigmond Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola által meghirdetett országos angol versenyre a 6., 7. és 8. évfolyamos diákjaink közül 13-an neveztek be. A 6. évfolyam legjobbja Nacsa Zoltán a 7. helyen végzett, a hetedikesek közül Koór Dominik a 10. helyen és a nyolcadikosok közül Tóth Noémi bejutott az országos döntőbe. A végső megmérettetés április 22-én lesz, ahol Noémi már a dobogós helyért írja a feladatokat. Gratulálunk a versenyzőknek és köszönjük a felkészítést Nyuzó Barbarának! A verseny célja, hogy fejlessze az idegen nyelvi kompetenciákat és a szókincset, felkészítve a gyerekeket az eredményes kompetenciamérésre és a nyelvvizsgára.

Reál verseny

Óriási meglepetés érte iskolánkat! A Reál üzletlánc által kiírt pályázaton – ahol a logo gyűjtés mellett egy városunkat népszerűsítő alkotást is be kellett küldeni – 100 000 forintot nyert az 5. osztály, amit kirándulásra lehet felhasználni. Kreatív alkotásuk a vésztői Városházát örökítette meg.