Emlékfutás, fáklyás felvonulás

A Vésztői Református Egyházközség és a Kis Bálint Református Általános Iskola a közelgő nemzeti ünnepre – hagyományosan – 1848 méteres emlékfutással és fáklyás felvonulással hangolódik, melyre mindig nagy szeretettel hívjuk a város apraját-nagyját. Két év kényszerű kihagyás után, idén újra együtt készülődhettünk az ünnepre: a Bagolyvártól a Ligetig megtett távot a hideg idő ellenére sokan vállalták. Célba érkezve forró teával és kaláccsal kedveskedtünk nekik. Sötétedéskor a hangulatos fáklyás felvonulást lovaskocsin kísérte a zenészek pörgős muzsikája, Domokos Balázs vezetésével. A templomkertbe érve Molnárfi Mátyás lelkipásztor igei gondolatait követően Hollósi Márta történelmi visszatekintését hallgathatták meg a jelenlévők. A közös emlékezést a felnőtt és gyermek énekkar szolgálata követte Karáné Szemző Noémi vezetésével, majd diákjaink elhelyezték a kegyelet virágait. Végezetül a Békés Megyei Károlyi-huszár és Honvéd Hagyományőrző és Kulturális Egyesület képviselőinek díszlövése zárta az alkalmat.
Emlékezzünk együtt március 15-én is! ❤️🇭🇺❤️