Pénz7

Iskolánk idén nyolcadik alkalommal kapcsolódott be a Pénz7 keretében, az European Money Week és a Global Money Week nemzetközi programokba Jámborné Horváth Anikó koordinálásával.
A 2022. március 7-11. közötti időszakban a pénzügyi és vállalkozói ismeretek témákat tanulmányoztuk át diákjainkkal.
A tanítási órák keretében megvalósuló élményalapú tanórai anyagok segítségével a pedagógusok interaktív módszerekkel, játékos feladatok segítségével ismertették meg a diákokat a pénzügyi és gazdálkodási alapfogalmakkal.
A mai élethelyzetben nélkülözhetetlen a takarékosság fontosságának felismerése. Ezért, tanórákon felhívtuk tanulóink figyelmét a takarékoskodás különböző módjaira, pénzügyi fogalmakat tanultunk meg, valamint célul tűztük ki a takarékosság beépítését a mindennapokba. Ennek jövőbeni hasznát vetítettük elő, valamint a pénzügyek iránti felelősség tudatosítására hívtuk fel a figyelmet.
Ennek keretében sor került egy plakátkészítő iskolai házi versenyre is, melyre több mint 30 alkotás készült. Tanulóink nagy lelkesedéssel dolgoztak a plakátokon, majd a legügyesebbek közös reggeli áhítat keretében vehették át jutalmukat.
A programsorozat célja, hogy a fiatalok tudatosabban kezeljék pénzügyeiket, megbízható forrásból származó, a hétköznapi életben is hasznosítható ismeretekhez jussanak a gazdaság és a pénzvilág működéséről.
Mi is, mint minden regisztráló intézmény „PÉNZ7 iskola – a tudatosan gazdálkodó diákokért” logót kaptuk meg a szervezőktől, ezzel is elismerve aktív tevékenységünket a gazdasági-pénzügyi nevelés terén.

Kerékpáros verseny

2022. március 11-én kerékpáros versenyen vettek részt legügyesebb diákjaink Szeghalmon, a Tildy Zoltán Általános és Alapfokú Művészeti Iskolában. Az alsó tagozatosok közül Chrisztó Éva Dóra (3. osztály) Dorcsák Ignáccal (3. osztály), míg Szabó Lilla (4. osztály) Jámbor Hunorral (3. osztály) alkotott csapatot a Ki a mester két keréken? versenyen.

A felső tagozatosok Kerékpáros Iskola Kupáján Nagy Kornélia (8. osztály) Nacsa Zoltánnal (6. osztály) a II. helyet szerezték meg, míg Szendrei Ildikó (6. osztály) Nagy Dániellel (8. osztály) III. helyezést értek el. Gratulálunk minden versenyzőnek és köszönjük a felkészítést Szendrei Bálint iskolarendőrnek és Szák György testnevelő tanárnak!🚴‍♂️🥈🥉🚴‍♂️