pályaorientációs nap

Idén iskolánk a pályaorientációs napot október 14-re szervezte, mivel ezen a napon 7-8. osztályosainknak lehetőségük volt részt venni a Pályaválasztási Vásáron, Békéscsabán, ahol a középiskolák bemutatták vonzó kínálatukat, segítve a diákokat abban, hogy bölcs döntést hozzanak, összehangolva a képességeiket az álmaikkal.
A legkisebbek a tantermükben ismerkedtek játékos feladatokon keresztül a mesterségekkel. A másodikosokhoz mentőtiszt és védőnő érkezett hasznos, gyakorlatias bemutatót tartva a kicsiknek. A 3. osztályosaink a Vésztői Pékségbe látogattak, a 4. osztályosok a vasútállomásra sétáltak, ahol a vasúti dolgozók munkájába pillanthattak be. Majd Jámbor Ildikó kolléganőnk kéz- és műkörömépítő, lábápoló műhelyében lestek el szakmai fortélyokat. Az 5. osztályosok a VETAKER Takarmánygyártó és Értékesítő Kft-ben szereztek felejthetetlen élményt. A hatodikosok betekintést kaptak a női fodrász, a védőnő, a méhészkedés és a pszichológus hivatás kulisszatitkaiba. A vállalkozó kedvű lányok frizurája is megújult. A hetedikesek kozmetikai szalonban szépítkezhettek, majd a napot a Savanyító üzemben zárták. Ismét számos szakma, hivatás izgalmas világába tekinthettek be tanítványaink, amiért hálásak vagyunk azoknak a szakembereknek, szülőknek, akik hozzájárultak a napunk sikeréhez, élményekhez juttatták gyermekeinket. KÖSZÖNJÜK! ❤️