Mozdulj rá!

A REFORMÁCIÓ havának nyitó eseményeként szerveztük meg a hagyományos MOZDULJ RÁ! programunkat, ahol 1517 méteres emléktúrán vettek részt kicsik és nagyok. A vasútállomástól a templomkertig gyalog, futva, rollerrel, kerékpáron vagy gördeszkán tették meg a távot a résztvevők. Az iskola udvarán meglepetéssel, forró teával és finom harapnivalóval vártuk a „befutókat”, akik megtekinthették diákjaink TEREMTÉS HETÉRE készített rajzait. A testi táplálék mellé lelki eledelt is kaptunk. Dorcsák Ignác Pál lelkipásztor tolmácsolta Isten üzenetét: „Kerestem köztük valakit, aki építené a falat, és odaállana a résre színem elé az országért…” (Ez 22,30), bátorítva a megjelenteket, hogy legyünk ilyen fallá, építsük Isten országát!
Hálásak vagyunk érte, hogy ilyen sokan együtt lehettünk! 💟

Megemlékezés a zene világnapján

Ma – a reggeli áhítat keretében – zártuk le a TEREMTÉS hetét és emlékeztünk a ZENE VILÁGNAPJÁRA. Karáné Szemző Noémi énektanár előadásában méltatta Yehudi Menuhin és Bartók Béla munkásságát, majd a gyermekénekkar is megcsillogtatta tehetségét a kiváló akusztikájú templomunkban. Végül cserkészeink elhelyezték a megemlékezés koszorúját a Bartók emléktáblánál.