Családi istentisztelet

Október 3-án – vasárnap – a 4. osztályosok családi istentiszteletén idéztük fel 1849. október 6. eseményeit. Dorcsák Ignác Pál lelkipásztor igehirdetésében a Zsoltárok könyvéből merítve emlékezett a vértanúkra és Juhász Sándor lelkipásztorra, vigasztalást nyújtva a gyászolóknak:
„Tekintetem a hegyekre emelem:
Honnan jön segítségem?
Segítségem az Úrtól jön,
aki az eget és a földet alkotta.” (Zsolt 121, 1-2)
Hollósi Márta történelem tanár emlékező gondolataiban 1848-49 hőseit méltatta, majd a 4. osztályosok szolgálata koronázta meg a múltidézést.
Kocsis Ádám lelkipásztor a zsoltáros soraival köszöntötte az időseket:
„Szám dicséreteddel van tele,
dicsőítlek minden nap.
Öregkoromban se vess el engem,
ha elfogy az erőm, ne hagyj el!” (Zsolt 71, 8-9)
Ünnepségünket a templomkertben folytattuk, ahol a Békés Megyei Károlyi-huszár és Honvéd Hagyományőrző és Kulturális Egyesület képviselőinek díszlövése mellett 4. osztályosaink elhelyezték a kegyelet virágait az 1848-1849-es emlékmű előtt.
Az alkalmat szeretetvendégséggel zártuk, ahol a szülők által készített finomságokat kóstolhattuk meg.