Lázár Ervin Program

3-4. évfolyamos diákjaink a Lázár Ervin Program keretében a Budapesti Filharmóniai Társaság – Táncolni mindenki tud! – Hallgasd meg, éld át, táncold el! című előadását tekintették meg ma, a Szabó Pál Általános Iskola és AMI tornacsarnokában. Köszönjük az élményt!

Versenyek

Ma párhuzamosan három területen, három helyszínen bizonyítottak iskolánk diákjai: Kovács Jázmin Renáta, 8. osztályos tanulónk Szeghalmon, a Péter András Gimnázium angol nyelvi szépkiejtési versenyén II. helyezést ért el. Jázmin felkészítő pedagógusa Nyuzó Barbara.

6 fős csapatunk Szentesen, a Bartha Mozaik által meghirdetett országos komplex, természettudományos vetélkedőn 8. helyen végzett 17 csapat közül. Erőss Hanga, Liszkai Roland, Molnár Henrietta, Varga Viktória, Várhegyi Bianka és Veres Balázs 7. osztályos diákokat Juhász Jánosné készítette fel.

Délután pedig kosárlabdázó fiú és lány csapatunk jeleskedett Gyulán, B33 kosárlabda diákolimpia vármegyei döntőjén. A fiúknál 19 csapat közül a mieink: Bokor Barnabás, Kerék Olivér, Kis József és Varga Dániel a csoportjukból magabiztos játékkal 1. helyen jutottak tovább a 8 közé. A négybe kerülésért játszott mérkőzésen 4 ponttal kaptak ki, így az 5-8. helyen végeztek. A lányok – Barta Alexandra, Mike Melinda, Nagy Lujza és Szendrei Ildikó – csoportjukban harmadikok lettek, így 10 csapatból az 5-6. helyen zártak. Mindkét csapatot Balog Vilmos készítette fel.

Gratulálunk minden versenyzőnek és felkészítő pedagógusnak!