Tanévnyitó

Zsúfolásig megtelt templomunkban kértük ma – gyermekek és felnőttek – Isten áldását az új tanévre. Dorcsák Ignác Pál lelkipásztor igehirdetésében „Van-e valami lehetetlen az Úr számára?” (1Móz 18, 14) kérdését kifejtve, a bibliai Ábrahám és Sára gyermekáldásának csodáját állította párhuzamba iskolánk 55 csillogó szemű, elsős kisdiákjával. Kérte, lássuk meg e csodában Isten jelenlétét, munkálkodását és hozzá méltón éljük mindennapjainkat.
Karakas Anikó, városunk polgármestere bátorító, biztató gondolatokkal köszöntötte iskolánk tanulóit és pedagógusait, majd Mucsi István intézményvezető nyitotta meg a 2022-2023-as tanévet. Első osztályosaink fogadalmat tettek és vidám verssel hangolódtak az iskolára. Végezetül 8. osztályosaink átadták a legkisebbeknek a Kis Bálint Református Általános Iskola ajándékát.
Szeptember 1-jén kezdetét veszi a közös munka! 🙏