Október 18. Pályaorientációs nap

Rendhagyó volt az idei pályaorientációs nap a Kis Bálint Református Általános Iskolában. A járványügyi szabályok miatt nem látogathattunk el a helyi hivatalokhoz, vállalatokhoz, hogy a helyszínen gyűjtsünk tapasztalatokat az egyes cégek működéséről. A szigorítások ellenére igyekeztünk megtalálni a módját, hogy mégis tartalmasan és hasznosan töltsük el a napot. Az Oktatási Hivatal pályaorientációs portálján számtalan foglalkozás bemutatását célzó kisfilm megtekintésére volt lehetőség, a kisebbek mesterségekkel kapcsolatos játékokkal, feladatokkal mélyítették ismereteiket. A nagyobbakhoz ellátogatott iskolarendőrünk Szendrei Bálint, aki hasznos önvédelmi tanácsokkal is ellátta gyermekeinket. Bemutatóját, tanácsait ezúton is szívből köszönjük! Voltak, akik a citerakészítés fortélyait, mások a cukrász mesterség vagy a varrás művészetét sajátíthatták el kollégáink közreműködésével. A továbbtanulás előtt álló 8. osztályosoknak a középiskolák mutatták be vonzó kínálatukat, segítve őket abban, hogy a legjobb döntést hozzák meg összehangolva a képességeiket az álmaikkal.