Január 7. Szép Magyar Beszéd

Iskolánk az új évet a Kazinczyról elnevezett Szép Magyar Beszéd – olvasó verseny iskolai fordulójával indította, mely az ifjúság anyanyelvi nevelését, a beszédkultúra javítását szolgálja. Idén minden rendezvényünk fókuszában a trianoni emlékév áll. Mucsi István igazgató úr köszöntőjét Dorcsák Ignác Pál tiszteletes úr igei gondolatai követték. Majd a furulyazenekar tolmácsolásában hallgattuk meg az Ott ahol zúg az a négy folyó szívet melengető dallamát, végül a korábbi évek megyei fordulójának győztese, Burnac Jasna Dóra – 8. osztályos tanuló – Wass Albert száműzetésben írt egyik levelét olvasta fel. Összesen 25 tanuló kifejező olvasásában gyönyörködhetett a szakmai zsűri. A verseny eredményhirdetésére a Magyar Kultúra Napján kerül sor.