Kedves vendégek érkeztek hozzánk ezen a héten: ellátogattak iskolánkba a nagycsoportos óvodások. Volt öröm, amikor a kis barátok, testvérek viszontlátták egymást!❤
Országos honismereti versenyen jeleskedtünk
Az Országos Honismereti Tanulmányi Versenyre idén 12 tanuló nevezett be iskolánkból. A négy forduló feladatait kitartó szorgalommal és kutatómunkával oldották meg diákjaink, így több versenyzőnek sikerült a megyei és országos fordulót is hibátlanul teljesíteni. Országos I. helyezést értek el: Balázs Levente Lukács, Hevér László, Kazai Milán, Makra Maja, Novák-Csányi Eliza, Pap Linett Niobé, Rácz Réka Médea, Szabó Réka és Szilágyi Fanni a 6. osztályból. Köszönjük továbbá Jámbor Dorina (5.o.), Chrisztó Éva Dóra (7.o.) és Szilágyi Zsolt (8.o.) lelkiismeretes munkáját. Nagy öröm számunkra, hogy a könyvjutalmak mellett, Levente jutalma egy okosóra volt.
Gratulálunk minden versenyzőnek, és köszönjük a felkészítést Balog Vilmos és Hollósi Márta pedagógusoknak.

Darts versenyen Encsen
Tegnap került sor a III. Darts Matek Országos Csapatverseny Szuperdöntőjének lebonyolítására Encsen. Iskolánk csapata a 7–8. korcsoportban került be, melynek tagjai: Gurmai Sándor, Horváth Martin, Sinka Zoltán és Szilágyi Zsolt volt. Nagyon büszkék vagyunk tanulóinkra, hogy a 997 csapat közül sikerült a legjobb 30 közé bekerülni és ott eredményesen helytállni. Gratulálunk a fiúknak, és köszönjük Jámborné Horváth Anikó felkészítő munkáját.
Kórustalálkozón jártunk Szentesen
Iskolánk névadója, Vésztő város szülötte, Kis Bálint emlékére rendezvénysorozatot szervezett a szentesi Kiss Bálint Református Általános Iskola, melynek keretében meghívást kaptunk a Református Iskolák Kórustalálkozójára. Olajág gyermekkarunk kamarakórusa mellett, a Törökszentmiklósi Református Oktatási Központ Bethlen Gábor Általános Iskola Gyermekkara és a szentesi testvériskolánk gyermekkórusa szolgált ezen az alkalmon. Énekkarunk keresztyén ifjúsági énekekkel örvendeztette meg a hallgatóságot – nagy sikerrel –, Karáné Szemző Noémi vezetésével. Köszönjük Domokos Balázsnak, gyülekezetünk kántorának zongorakíséretét. A 3 kórus összkari műveket is énekelt, közösen, felejthetetlen élményt szerezve mindannyiónknak. Köszönjük a kedves meghívást. Hálát adunk Urunknak a lehetőségért, hogy énekeinken keresztül dicsőíthettük szent nevét.
Alsósaink sikerei az okányi versenyen
Hétszer állhattak a képzeletbeli dobogó valamelyik fokára iskolánk tanulói ma délelőtt a kistérségi tanulmányi versenyen, az Okányi Általános Iskolában.
Pető Zoltán Benedek (1. évf.) II. hely – matematika
Záhorszki Lia (1. évf.) II. hely – íráshasználat
Tóth Katalin (2.évf.) II. hely – magyar nyelv
Huszár Liliána (3.évf.) II. hely – magyar nyelv
Forgách Csanád (3.évf.) III. hely – matematika
Res Emily Isabelle (4.évf.) I. hely – magyar nyelv
Rábai Anna (4.évf.) III. hely – magyar nyelv
A többi versenyzőnknek is köszönjük a helytállást: Iliszi Kincső és Pintye Cintia Ilona (1.évf.), Tóth Zétény és Csupász János (2. évf.), Rábai László és Rédey Lukrécia (3.évf.), Biró Gábor Farkas (4. évf.).
Gratulálunk minden versenyzőnek, és köszönjük a tanító nénik felkészítő munkáját!

Lázár Ervin Programon a 7. osztályosok
A Duna Szimfonikus Zenekar Kék Duna vonósnégyese adott hangversenyt Szeghalmon Zenél a kastély címmel. Iskolánk 21 hetedik osztályos tanulója vett részt a Lázár Ervin Program keretében az előadáson. Köszönjük az élményt.
Keresztelés 2026
A mai istentiszteleten 9 gyermek és 2 felnőtt részesült a keresztség sákramentumában. Józsa Imre intézményi lelkész igehirdetésében a keresztelkedőkhöz intézte szavait: „Szükség van a ti fényetekre!”, majd Dorcsák Ignác Pál lelkipásztortól útravalóul Józsué könyvének néhány igeversét kapták: „Csak légy igen bátor és erős, őrizd meg, és tartsd meg azt a törvényt, amelyet Mózes, az én szolgám parancsolt neked. Ne térj el tőle se jobbra, se balra, hogy boldogulj mindenütt, amerre csak jársz. Ne hagyd abba ennek a törvénykönyvnek az
olvasását, hanem tanulmányozd éjjel-nappal, őrizd meg, és tartsd meg mindazt, ami ebben meg van írva. Akkor sikerrel jársz utadon, és boldogulsz. Megparancsoltam neked, hogy légy erős és bátor. Ne félj, és ne rettegj, mert veled van Istened, az Úr, mindenütt, amerre csak jársz.” (Józs 1, 7-9)
ISTEN HOZOTT BENNETEKET! Soli Deo Gloria!
IV. Bérczes Jenő matematikai emlékverseny
A IV. Bérczes Jenő Matematika Emlékverseny 3 online forduló után ma az országos döntővel zárult. A versenyt általános iskolák 2-8. évfolyamának hirdettük, és nagy örömmel tapasztaltuk, hogy 30 intézményből 496-an vettek részt az internetes versenyen, majd 26 iskola 120 diákja jutott be a mai döntőbe. Dorcsák Ignác Pál lelkipásztor nyitó áhítatát Mucsi István igazgató köszöntése követte, majd Jámborné Horváth Anikó versenyszervező ismertette a nap programját. Amíg a versenyzők dolgoztak, a felnőttek érdekes előadást hallhattak Prof. Dr. Bérczes Attila Jenőtől, aki a Bolyai János Matematikai Társulat tagja, a Debreceni Egyetem Matematikai Intézet Tanszékvezetője, valamint a Magyar Tudományos Akadémia Köztestületének tagja: Matematikusok sapkában címmel. A versenyt követően logikai játékokkal, kézműves foglalkozásokkal töltötték az időt a kis matematikusok, de a darts és a sakk is népszerű volt, míg a pedagógusok kijavították a feladatlapokat.
A versenyen az alábbi eredmények születtek:
2. évfolyam
I. helyezett: Szász Marcell (Berettyóújfalu)
II. helyezett: Berente Zsombor (Szentes)
III. helyezett: Csányi Szilárd (Szentes)
IV. helyezett: Szabó Dominik (Dunaújváros) és Szabó Csenge Napsugár (Berettyóújfalu)
V. helyezett: Varga Tamás Balázs (Tiszakécske)
3. évfolyam
I. helyezett: Tarján Tibor Bulcsú (Orosháza)
II. helyezett: Szabó Anna Erzsébet (Szentes)
III. helyezett: Földesi Zalán (Balmazújváros)
4. évfolyam
I. helyezett: Bartha Ferenc (Berettyóújfalu)
II. helyezett: Gonda Vince (Mezőtúr)
III. helyezett: Törekes Ákos (Kaposvár)
IV. helyezett: Nagy Benedek (Berettyóújfalu)
V. helyezett: Res Emily Isabelle (Vésztő, Kis Bálint Ref. Ált. Isk.)
5. évfolyam
I. helyezett: Ragányi Kende (Szentes)
II. helyezett: Tóth Sándor (Vésztő, Kis Bálint Ref. Ált. Isk.)
III. helyezett: Juhász Ádám Barnabás (Kunhegyes)
IV. helyezett: Balogh Réka (Biharkeresztes)
V. helyezett: Kiss Csanád (Hajdúnánás)
6. évfolyam
I. helyezett: Horváth Imre Junior (Miskolc)
II. helyezett: Szabó Dorka Viktória (Berettyóújfalu)
III. helyezett: Szabó Nándor Balázs (Balmazújváros)
IV. helyezett: Czibere Dénes (Balmazújváros)
V. helyezett: Szajkó Bendegúz (Vésztő, Szabó Pál Ált. Isk.)
7. évfolyam
I. helyezett: Jámbor Hunor (Vésztő, Kis Bálint Ref. Ált. Isk.)
II. helyezett: Czibere György (Balmazújváros)
III. helyezett: Keringer Luca (Biharkeresztes)
8. évfolyam
I. helyezett: Mónus Dóra (Hajdúnánás)
II. helyezett: Tallér Panna (Vésztő, Kis Bálint Ref. Ált. Isk.)
III. helyezett: Józsa Kinga (Hajdúnánás)
IV. helyezett: Dienes Krisztián (Kunhegyes)
V. helyezett: Szabó Gábor Márton (Szeghalom)
Minden versenyzőnek gratulálunk és köszönjük Jámborné Horváth Anikónak, hogy megálmodta ezt a versenyt, emléket állítva Bérczes Jenő bácsinak, akinek mind szakmai, mind emberi nagysága méltóvá teszi arra, hogy emlékversenyt nevezzünk el róla. Köszönjük a feleségének, Bérczes Kati néninek és a fiainak, Prof. Dr. Bérczes Attilának és Dr. Bérczes Tamásnak, hogy támogatásukkal és jelenlétükkel idén is emelték a verseny színvonalát. Bízunk benne, hogy 2027-ben, az V. Bérczes Jenő Matematika Emlékversenyen is találkozunk, és hasonlóan szép eredményekről számolhatunk be.
Áldozócsütörtök 2026
Határtalanul 2026
Határtalanul kirándulás Erdély történelmi tájain
A múlt héten iskolánk 22 tanulója 4 kísérő tanárral 6 napos erdélyi kiránduláson vett részt a „Határtalanul tanulmányi kirándulás hetedikeseknek” program keretében.
Hétfő hajnalban álmosan, de várakozással tele indult el a csapat. Nagyszalontán Arany Jánosra emlékeztünk, a szoborparkban koszorút helyeztünk el nagy költőnk szobránál. Nagyváradi városnéző sétánkat a főtéren kezdtük, a színházat, az EMKE kávéházat, a Sas Palotát, a szecessziós stílusú épületeket néztük meg, majd a székesegyházhoz sétáltunk. Ezt követően a várban Szent László király és Nagyvárad kapcsolatáról beszélgettünk. A Király-hágón ebédeltünk, megkóstoltuk a “mics”-et. Bánffyhunyadon megnéztük a református templomot, meghallgattuk a kántor úr előadását a templom történetéről, a bánffyhunyadi református gyülekezet életéről, majd zsoltárénekléssel, imával kértünk áldást utunkra. A nap kalandos túrával zárult: végigsétáltunk a Hesdát- patak mentén a Tordai- hasadékon. A fárasztó, de számtalan érdekességet, látnivalót nyújtó nap végén Aranyosgyéresen a Tiver Hotelben költöttük el vacsoránkat, majd pihentük ki a fáradalmakat.
Kedden a bőséges reggeli után ismét buszra szálltunk, s Erdőszentgyörgyön megnéztük a Rhédey- kastélyt. A gyönyörű, kazettás mennyezetű református templomban imádkoztunk. Bözödújfalunál megálltunk az összetartozás templománál, a kopjafás falunál. A kőrispataki szalmakalap múzeumban találkoztunk Szőcs Lajossal, akit már régi ismerősként, barátként üdvözölhettünk, hiszen többször járt Vésztőn a hagyományos népművészeti táborunkban. A kőrispataki általános iskolás gyerekek segítettek nekünk a szalmafonás rejtelmeinek megismerésében, játszottunk együtt, beszélgettünk az iskolák közötti hasonlóságokról, különbségekről. Átadtuk a kőrispataki kisiskolásoknak vitt mesekönyveket. Gyönyörű hegyi tájon keresztül vezetett utunk Korondra, ahol Pál Zoltán tanár úr fogadott bennünket. Nagy sikere volt a kürtöskalács sütésnek, mindenki magának készítette el, sütötte, ízesítette a finom kalácsot. Édességben nem volt hiány ezután sem, egy méhészetbe látogattunk, ahol finomabbnál finomabb mézeket kóstoltunk. A Bucsin- tetőn keresztül megérkeztünk a Gyergyói- medencébe, befutottunk Gyergyószentmiklósra, ahol a főtéren nagy örömünkre még medvét is láttunk. A Lázár Panzió kényelmes szobáiban berendezkedve finom vacsorával zártuk a napot.
Szerdán újabb „természeti csodák” vártak ránk. Először a Békás-szorosba buszoztunk, s egy rövid séta során rácsodálkoztunk a természet ezen kincsére, a Kis-Békás- szorosban tett kitérőnk is nagy sikert aratott a gyerekek körében. A Gyilkos- tónál meghallgattuk a tó legendáját, a Kárpátok keletkezésével ismerkedünk. A Gyergyószentmiklóson elfogyasztott pizza után erőtől duzzadva vágtunk neki a délutáni túránknak. A város fölött 1087 méterre magasodó Csobot- hegyre sétáltunk fel a Szent Anna- kápolnához. Alföldi emberek lévén komoly kihívást jelentett számunkra ez a 7 km- es túra, de a hegytetőről körbepillantva megállapítottuk, hogy megérte az erőfeszítést. A székely zászló alatt kis „leánykórusunk” elénekelte a Székely himnuszt. Kellemesen elfáradva tértünk vissza a panzióba, de azért az esti focimeccset már lelkesen nézte mindenki a TV- ben.
Csütörtökön újabb hosszú nap állt előttünk sok programmal. Szépvízen a Székely Határőr Emlékközpontban érdekes, megható pillanatokat is tartalmazó előadás keretében ismerkedtünk a székelyek történelmével. A lányok éneke könnyeket csalt a szemünkbe. Csíksomlyó következett, majd Nyergestetőre érkeztünk. Borbély András helytörténész várt bennünket, akivel szintén jó kapcsolatot ápol iskolánk, hiszen két alkalommal is tartott előadást Vésztőn a népművészeti táborban. A csata részleteinek megismerése után elhangzott Kányádi Sándor verse, majd az emlékműnél koszorút helyeztünk el, s együtt imádkoztunk a székely szabadsághősökért. Bőséges, finom ebéddel szolgát számunkra a Nyergestetői Történelmi Kávéház. Késő délután indultunk vissza Gyergyószentmiklósra. De még út közben megkóstoltuk a forrás vizét, majd a madéfalvi veszedelem eseményeit is felidézve nemzeti színű szalagot helyeztünk el az emlékműnél. Vacsora után még jól esett egy kis séta Gyergyószentmiklóson, ahol megnéztük a református templomot, a főtéri Szent Miklós- szobrot, a Salamon Ernő Líceum épületét, Erőss Zsolt emléktábláját.
Péntek reggel fájó szívvel köszöntünk el gyergyószentmiklósi vendéglátónktól. Szejkefürdőn Orbán Balázs sírjánál megismerkedtünk a „legnagyobb székely” életével, majd a Mini Erdély Parkban kisvonatoztunk, keresgéltünk a nevezetes épületek makettjei között. Székelykeresztúron a Gyárfás-kúriában Petőfi körtefájánál meghallgattuk az Egy gondolat bánt engemet című verset, majd szalagot kötve emlékeztünk meg Petőfi Sándorról. Segesváron a várat és az Óratoronyban működő múzeumot is felkerestük. Utunk Gyulafehérvárra vezetett, ahol városnéző sétánk végén a Püspöki Székesegyházba látogattunk. Itt temették el többek között Hunyadi Jánost, Bethlen Gábort, Fráter Györgyöt, Izabella királynét, Márton Áront. A Kenyér- hegy mellett elhaladva felidéztük a kenyérmezei csata eseményeit, majd Csernakeresztúron igen ízletes vacsorával zártuk a napot.
A szombat már a hazatérés várakozását is magában hordozta, de még tartogatott ez a nap is érdekességeket. A Mikszáth Kálmán által a „várak királyának” nevezett vajdahunyadi várban töltöttük a délelőttöt. Ebéd után megtekintettük Déva várát felelevenítve Kőmíves Kelemen történetét. Marosillyén megálltunk Bethlen Gábor szülőhelyénél. Délután Aradon megemlékeztünk 1848-49 hőseiről. A Szabadság- szobornál koszorút helyeztünk el, majd közösen imádkozva hálát adtunk kirándulásunkért. Hazafelé vettük az irányt, nyolc órára érkeztünk Vésztőre, ahol már vártak bennünket a szülők.



























































































































































































































































































































