Büszkeségeink-2021-2022

Június 3.

A Magyar Természettudományi Társulat által rendezett XXXII. Herman Ottó Kárpát-medencei Biológiaverseny Békés megyei fordulóját iskolánk 8. osztályos tanulója, Nagy Dániel nyerte meg, így ő képviselte Békés megyét az országos döntőn, amelyre a Fertő-Hanság Nemzeti Parkban került sor. Dani a 31 versenyző közül a 18. helyen végzett.

A Kaán Károly XXX. Országos Természet- és Környezetismereti Verseny középdöntőjén is remekeltek diákjaink: az 5. osztályos Varga Viktória megyei I. helyezést, a 6. osztályos Nacsa Zoltán pedig megyei III. helyezést ért el.

Gratulálunk minden versenyzőnek és köszönjük a felkészítést Juhász Jánosnénak!

Június 3.

A temesvári Bartók Béla Elméleti Líceum ma szervezte meg a XIV. Gyermekek a DKMT Eurórégióban a Nemzeti Összetartozás Napja jegyében című versenyét, amelyre meghívta a testvériskolákat, közöttük a mi iskolánk tanulóit. Három tanuló képviselte a Kis Bálint Református Általános Iskolát a Csodálatos mesevilág rajzversenyen, ahol Benedek Elek: A só című meséjének illusztrálása volt a feladat. Diákjaink tehetségét, ügyességét az alábbi eredmények tükrözik:
Kincses Ákos Géza (4. osztály) II. helyezés;
Szabó Lilla (4. osztály) különdíj;
Lévai Miranda Vivien (3. osztály) dicséret.
Gratulálunk minden versenyzőnek!

 Május 30.

Iskolánk Sárrét néptánc csoportja május 26-án eredményesen szerepelt Polgáron, a Világ Virága Néptánc Találkozón, ahol a legjobb improvizációt bemutató csoport díjat nyerte el. Köszönjük a felkészítés lelkiismeretes munkáját Tóthné Pásztor Ágnes és Tatár Árpád néptánc pedagógusoknak. Gratulálunk a tánccsoport minden tagjának!

 

Május 27.

A 6. évfolyam 6 diákja benevezett a „Népek Tavasza” Országos Történelmi Projektversenyre, ahol az 1848-49-es forradalom és szabadságharc eseményeiben mélyültek el. Szükség volt a tárgyi tudásuk mellett kreativitásukra, hiszen korabeli étlapot készítettek, újságot szerkesztettek, rejtvényeket fejtettek, fogalmazást írtak, belebújva 1-1 reformkori politikus bőrébe.
A Balázs Zoltán Zsombor, Eszlári Edit, Megyeri Bence, Nacsa Zoltán, Rábai Maja, Szendrei Ildikó alkotta csapat – a benevezett 53 csapat közül – az előkelő VI. helyen végzett, a megszerezhető 100 pontból 95-öt gyűjtve. Gratulálunk minden versenyzőnek!

Május 20.

Idén 9 tanuló nevezett be az Országos Honismereti Tanulmányi Versenyre az 5. és 6. évfolyamról. A négy forduló feladatait példaértékű szorgalommal oldották meg diákjaink, így az eredményekre igazán büszkék lehettünk, örömmel vették át a megérdemelt jutalmakat: az 5. évfolyamon Lovas Csenge Laura, Molnár Henrietta, Varga Viktória és Várhegyi Bianka maximális pontszámmal országos I. helyezést értek el, Bálint-Tatár Mária megyei III., országos VI. helyen végzett, Erőss Hanga pedig megyei IX., országos XV. lett.
A 6. évfolyamon Jakab Regina és Nacsa Hanna hibátlanul dolgozott, így kiérdemelték az országos I. helyet. Nacsa Zoltán megyei III., országos IV. helyen végzett. Felkészülésüket Hollósi Márta segítette. Sok hasznos ismerettel gazdagodtunk, jövőre is megmérettetjük magunkat!

Május 18.

Iskolánk 8. osztályos tanulója, Kapus Szonja az ELTE Origó Nyelvi Centrum „Mese habbal” pályázatán a 7-8.-os korosztályban az angol nyelvű mesére beküldött pályaművével országos első helyezést ért el. Nyereménye egy ingyenes B1 vagy B2 akkreditált nyelvvizsga lehetősége, melyet Budapesten, a Vizsgaközpont Dísztermében vehet át június 13-án.
Gratulálunk Szonjának és felkészítő tanárának, Nyuzó Barbarának!

Április 29.

Ne szóljon Igéd hiába
Csodákat él meg a Kis Bálint Református Általános Iskola! 🙏
Ma, a „Ne szóljon Igéd hiába” XXI. Országos Bibliai Történetmondó Versenyen, Gyulán, a Magvető Református Általános Iskolában taroltak diákjaink: Lovas Csenge Laura (5.o.) és Nagy Kornélia (8. o.) országos I. helyezést értek el, Adamcsik Fanni (1.o.) és Jakab Regina (6.o.) a képzeletbeli dobogó II. fokára állhattak. Szabó Lilla (4.o.) különdíjban részesült, de becsülettel helytállt Novák-Csányi Eliza (2.o.), Dorcsák Ignác Pál (3.o.) és Dancs László (7.o.) is.
Az Úr csodásan működik! Soli Deo Gloria!🙏
Szívből gratulálunk minden versenyzőnek és a felkészítő pedagógusoknak is!

Április 4.

Újabb örömhírről számolhatunk be: a Bán Zsigmond Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola által meghirdetett országos angol versenyre a 6., 7. és 8. évfolyamos diákjaink közül 13-an neveztek be. A 6. évfolyam legjobbja Nacsa Zoltán a 7. helyen végzett, a hetedikesek közül Koór Dominik a 10. helyen és a nyolcadikosok közül Tóth Noémi bejutott az országos döntőbe. A végső megmérettetés április 22-én lesz, ahol Noémi már a dobogós helyért írja a feladatokat. Gratulálunk a versenyzőknek és köszönjük a felkészítést Nyuzó Barbarának! A verseny célja, hogy fejlessze az idegen nyelvi kompetenciákat és a szókincset, felkészítve a gyerekeket az eredményes kompetenciamérésre és a nyelvvizsgára.

Április 4.

Óriási meglepetés érte iskolánkat! A Reál üzletlánc által kiírt pályázaton – ahol a logo gyűjtés mellett egy városunkat népszerűsítő alkotást is be kellett küldeni – 100 000 forintot nyert az 5. osztály, amit kirándulásra lehet felhasználni. Kreatív alkotásuk a vésztői Városházát örökítette meg.

Március 30.

Kazinczy Szép Magyar beszéd, Szépolvasó verseny
Iskolánk fennállásának minden esztendejében (kivéve a járványhelyzet éveit) megrendezi egyik legrangosabb versenyét, a Kazinczy Szép Magyar beszéd, Szépolvasó versenyt. Ezt követi a területi, majd az országos megmérettetés.
Ebben az esztendőben a házi és a Szeghalmon megrendezett területi versenyen, Fenyődi Anna 8. osztályos diákunk lett az első helyezett, így ő képviselhette térségünket a legszebben olvasóként az országos versenyen.

Március 16.

Isten iránti hálaadással osztjuk meg örömünket: a járványhelyzet ellenére március 11-én ismét sikeresen lezárult az iskolánk által szervezett országos VII. Stylus Szépírási Verseny. A pályaműveket külső, szakértő zsűri értékelte. Boldogok vagyunk, hogy iskolánk két tanulója bejutott az országos döntőbe: Rácz Réka Médea (2. osztály) és Chrisztó Éva Dóra (3. osztály). Réka korcsoportjában országos III. helyezést ért el. A csatolt linken tekinthető meg a zsűri értékelése és az eredményhirdetés: https://www.youtube.com/watch?v=FbJntMHsDgE
Gratulálunk minden résztvevőnek! Bízunk benne, hogy jövőre személyesen találkozhatunk Vésztőn, a VIII. Stylus Szépírási Versenyen!

Március 11.

2022. március 11-én kerékpáros versenyen vettek részt legügyesebb diákjaink Szeghalmon, a Tildy Zoltán Általános és Alapfokú Művészeti Iskolában. Az alsó tagozatosok közül Chrisztó Éva Dóra (3. osztály) Dorcsák Ignáccal (3. osztály), míg Szabó Lilla (4. osztály) Jámbor Hunorral (3. osztály) alkotott csapatot a Ki a mester két keréken? versenyen.

A felső tagozatosok Kerékpáros Iskola Kupáján Nagy Kornélia (8. osztály) Nacsa Zoltánnal (6. osztály) a II. helyet szerezték meg, míg Szendrei Ildikó (6. osztály) Nagy Dániellel (8. osztály) III. helyezést értek el. Gratulálunk minden versenyzőnek és köszönjük a felkészítést Szendrei Bálint iskolarendőrnek és Szák György testnevelő tanárnak!

Február 2.

Ma újabb sikerről számolhatunk be. A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” verseny területi fordulóját Szeghalmon, a Tildy Zoltán Általános Iskolában szervezték meg, ahol iskolánkat Balázs Zoltán Zsombor (6. osztály), Eszlári Edit (6. osztály) és Fenyődi Anna Györgyi (8. osztály) képviselték. Az ünnepélyes eredményhirdetésen diákjaink bőven kaptak elismerő, méltató szavakat. Fenyődi Anna Györgyi I. helyezést ért el, így iskolánknak megszerezte a következő évi verseny szervezésének lehetőségét! Gratulálunk a szép eredményhez és köszönjük a felkészítést Kovács Edit drámapedagógusnak!

Október 15

Ma újabb sikerekről számolhatunk be: iskolánk egy 3-4. évfolyamos és egy 5-6. évfolyamos csapattal képviseltette magát a termÉSZetbúvár versenyen Zsadányban, ahol tizenegy csapat mérte össze elméleti és gyakorlati tudását.

A Dorcsák Boglárka (5. osztály) és Jakab Regina (6. osztály) alkotta páros II. helyen végzett, míg a Szabó Csaba (3. osztály) és Bíró Anna (4. osztály) csapata a III. helyet szerezte meg. Nagyon büszkék vagyunk rátok! Köszönjük, hogy ismét öregbítettétek iskolánk jó hírét. Köszönjük a pedagógusok felkészítő munkáját is.

Október 13.

Természettudományi verseny