Büszkeségeink 2017-2018

Május 24.

Május 24-én került megrendezésre Okányban a Kistérségi Tanulmányi Verseny, ahol iskolánkat 5 első osztályos és 4 negyedikes gyermek képviselte. Matematikából I. helyezést ért el Lőrincz Dorka 4.b osztályos tanuló, nyelvtanból II. lett Nagy Dániel 4.a osztályos tanuló.

Felkészítő pedagógusok: Karáné Szemző Noémi

Tóthné Szabó Mariann


Május 24.

Május 24-én Albertirsán rendezte meg a nagykőrösi Arany János Református Általános Iskola az országos atlétikabajnokságát református általános iskolák részére. Iskolánkat több kategóriában is eredményesen képviselték diákjaink, akik közül kislabdahajításból I. helyezést ért el Szabó Ivó (8. a). Csurai Balázs (5.o.) ugyanebben a versenyszámban III. helyen végzett. Kapus Henrietta (8.b) súlylökésből a dobogó III. fokára állhatott. Mindnyájuknak gratulálunk!

Felkészítő pedagógus: Szák György


Május 11.

Május 11-én a Zsadányi Református Általános Iskola termÉSZetbúvár játékos vetélkedőt szervezett a térség iskoláinak. Iskolánkat két csapat képviselte: a 3-4. évfolyamot Jámbor Jázmin (3.a) és Lőrincz Dorka (4.b) alkotta csapat, akik I. helyezést értek el, az 5-6. évfolyamról Csüllög Orsolya (5.o.) és Burnac Jasna Dóra (6.o.) alkotta páros vett részt a versenyen. Ők különdíjban részesültek.

Felkészítő pedagógus: Juhász Jánosné

 


Május 3.

Május 3-ra Vésztői Települési Értéktár vetélkedőt hirdetett a város iskoláinak a Sinka István Művelődési Központ, Népfőiskola és Városi Könyvtár. A verseny szóbeli, írásbeli, valamint kreatív feladatokból állt. A 8. osztályosok csapata I. helyezést ért el: Balog Csenge Donatella, Mike Alexa, Tölcsér Bernadett és Turbucz Zsófia.

Felkészítő pedagógus: Hollósi Márta, Karakasné K. Éva


Május 3.

Május 3-ra Vésztői Települési Értéktár vetélkedőt hirdetett a város iskoláinak a Sinka István Művelődési Központ, Népfőiskola és Városi Könyvtár. A verseny szóbeli, írásbeli, valamint kreatív feladatokból állt. A 7. osztályosok csapata II. helyezést ért el: Kugler Szabolcs, Litinec Tímea, Molnár Gergő és Rábai-Nagy Hanna.

Felkészítő pedagógus: Hollósi Márta, Karakasné K. Éva


Április 27.

A hagyományokhoz híven, idén is – 2018. április 27-én – Gyulán, a Magvető Református Általános Iskolában került megrendezésre az Országos Bibliai Történetmondó verseny.

Iskolánkat Nagy Emma 1.o., Kovács Jázmin 2.o., Benkő Tímea 3.o., Tóth Noémi 4.o., Sipos Elizabet 5.o., Burnac Jasna Dóra 6.o., Rábai-Nagy Hanna 7.o., Mészáros Dominika 8. o. tanulók képviselték. Közülük Burnac Jasna Dóra II. helyezést ért el.

Felkészítő pedagógus: Karakasné K. Éva


Április 13.

Békéscsabán a XXVI. Országos Kaán Károly természet- és
környezetismereti vetélkedő megyei fordulóján Burnac Jasna Dóra 6. osztályos tanuló I. helyezést ért el. Ő képviseli Békés megyét az országos döntőn, Mezőtúron.

Felkészítő pedagógus: Juhász Jánosné


Április 6-7.

Kecskeméten került megrendezésre a XXI. „Velünk az Isten!” Országos Bibliaismereti Verseny, ahol iskolánk felső tagozatos csoportja az előkelő III. helyet szerezte meg: Csatári Tamás (8.a), Litinec Tímea (7.a), Mike Alexa (8.b), Tölcsér Bernadett (8.b), Turbucz Zsófia (8.b).

Felkészítő pedagógus: Juhász Sándorné

Az alsó és felső tagozat színjátszóit Kovács Edit készítette fel.


Április 6-7.

Kecskeméten került megrendezésre a XXI. „Velünk az Isten!” Országos Bibliaismereti Verseny, ahol iskolánk alsó tagozatosai VI. helyezést értek el: Fazekas Nikolett (3.b), Kovács Petra Kiliána (4.a), Lőrincz Dorka (4.b), Nagy Dániel (4.a) és Nagy Dorina (3.b).

Felkészítőik: Erdei-Nagy Erzsébet és Mércse Tímea


Március 22.

A Bartók Béla Területi Népdaléneklő Versenyen iskolánkat két tanuló képviselte: Csüllög Boglárka 3.a osztályos tanuló és Győri Attila 5. osztályos diákunk, aki különdíjban részesült.

Felkészítő pedagógus: Karáné Szemző Noémi.


Március 21.

Szeghalmon rendezték meg a Kerékpáros Iskola Kupát, ahol tanulóink dobogós helyeket szereztek:

Kovács Viktória 7.b egyéni II. hely

Nagy Kinga 6. o. egyéni III. hely

Nacsa Dávid 7.a egyéni III. hely

Nacsa Dávid 7.a és Kovács Viktória 7.b páros III. hely

 

„Ki a mester két keréken?” versenyen

Széll Viktória (5. o.) egyéni II. hely

Nagy Dániel (4.a)., Kovács Veronika (5. o.) páros II. hely

Kovács Veronika (5.o.) egyéni III. hely

Nagy Dániel (4.a) egyéni III. hely

Beke Richárd, Széll Viktória (5.o.) páros III. hely

Felkészítő pedagógus: Szák György


Február 23.

Iskolánk 3. alkalommal rendezte meg a Kárpát-medencei magyar iskolák részvételével a STYLUS Szépírási Versenyt, melynek döntőjén iskolánk tanulói is eredményesen szerepeltek: Burnac Jasna Dóra 6. osztályos tanuló I. helyezést ért el, Rábai-Nagy Hanna 7.a osztályos tanuló III. helyet szerzett.

Felkészítő pedagógus: Karakasné Komáromi Éva


November 25.

Békésen a Szegedi Kis István Református Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium által meghirdetett XI. Polgár Lajos Emlékversenyen különdíjban részesült rajz szekcióban Litinec Tímea eredeti alkotásával, melynek témája az 500 éves reformáció volt.


November 25.

Békésen a Szegedi Kis István Református Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium által meghirdetett XI. Polgár Lajos Emlékversenyen Molnár Orsolya (7.a) természetismeret tantárgyból III. helyezést ért el.

Felkészítő pedagógus: Juhász Jánosné


November 25.

Békésen a Szegedi Kis István Református Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium által meghirdetett XI. Polgár Lajos Emlékversenyen iskolánkat a történelem szekcióban Kovács Viktória (7.b), Kugler Szabolcs (7.a) és Sipos Ádám (7.a) alkotta csapat képviselte. A verseny témája az európai reformáció volt. Tanulóink II. helyezést értek el.

Felkészítő pedagógus: Hollósi Márta


November 25.

Békésen a Szegedi Kis István Református Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium által meghirdetett XI. Polgár Lajos Emlékversenyen Csillag Virág (8.a) és Gyulai Fanni (8.a) alkotta csapat német nyelvből I. helyezést ért el. A verseny témája Berlin volt.

Felkészítő pedagógus: Sándor Marianna


November 24.

Budapesten, a XXII. Országos Zsoltáréneklő Versenyen, 29 egyházi iskola, közel 150 diákja közül, a mi tanulóink is szép eredményekkel térhettek haza.

Bronz: Gurmai László 8.a,

ezüst: Megyeri Tamás 7.b, Győri Attila 5.o.,

Lőrincz Bálint 4.b, Endresz Richárd 3.a,

arany minősítésben részesültek:

Nagy Kinga 6.o.,

Barta Alexandra 2.b osztályos tanulók.

Felkészítő pedagógus: Karáné Szemző Noémi


Október 27.

Debrecenben került megrendezésre a Kölcsey Ferenc Református Általános Iskolában az országos irodalmi vetélkedő, ahol iskolánkat Sipos Elizabet 5. osztályos és Burnac Jasna Dóra 6. osztályos tanuló képviselte szép eredménnyel.

Gratulálunk az országos VI. helyezéshez!

Felkészítő pedagógus: Karakasné Komáromi Éva


Október 7.

A Kankalin Citeraegyüttes a Vésztőn megrendezett X. 1848-as Katonadal és vésztői népdal Fesztiválon a legjobb zenekarnak” járó különdíjat érdemelte ki szereplésével: Lőrincz Dorka, Lőrincz Bálint, Csillag Virág, Turbucz Zsófia, Gurmai László, Pénzes Gábor.
Felkészítő tanár: Tóth Gyula


Szeptember 22.

Vésztő-Mágor Történelmi Emlékhely Múzeum helytörténeti vetélkedőjén iskolánk 5 fős csapata 1. helyezést ért el. Köszönjük a szorgalmas munkát tanulóinknak: Kovács Viktória, Kugler Szabolcs, Marozsán Katalin, Pardi Gréta és Sipos Ádám.
Felkészítő tanár: Hollósi Márta