Büszkeségeink 2018-2019

Május 12.

Május 12-én Budapesten, a Műszaki Egyetemen rendezték meg a Herman Ottó természetismereti verseny országos fordulóját. Iskolánkat Lőrincz Dorka (5.b) mindhárom fordulóban eredményesen képviselte, országos I. helyezést ért el.

Felkészítő pedagógus: Juhász Jánosné


Május 10.

Május 10-én a Zsadányi Református Általános Iskola szervezte meg a termÉSZetbúvár versenyt. Iskolánk képviselői szép eredményeket értek el: Rábai Maja (3.a) és Rábai Lara (4.b) alkotta csapat I. helyezést ért el. Lőrincz Dorka (5.b) és Marhás Andrea (6.o.) csapata különdíjban részesült.

Felkészítő pedagógus: Juhász Jánosné


Április 26.

Április 26-án Gyulán, a Magvető Református Általános Iskola és Óvoda szervezte meg az országos bibliai történetmondó versenyt. Iskolánk képviselői közül Burnac Jasna Dóra (7.o.) IV. helyezést ért el.

Felkészítő pedagógus: Karakasné Komáromi Éva


Március 28.

Március 28-án került megrendezésre a XI. Bartók Béla Területi Népdaléneklő Verseny Vésztőn, a Szabó Pál Általános Iskola és AMI rendezésében.

Iskolánkat Győri Attila, 6. osztályos tanuló képviselte, aki korcsoportjában I. helyezést ért el.

Felkészítő pedagógus: Karáné Szemző Noémi


Március 22.

Március 22-én Biharkeresztesen, a Gárdonyi Zoltán Református Általános Iskola és AMI szervezte meg a „Szelídek öröksége” című térségi természetismereti-környezetvédelmi vetélkedőt. Iskolánkat egy csapat képviselte a 4.b osztályból. Deák Botond, Fazekas Nikolett és Nagy Dorina alkotta csapat a IV. helyen végzett.

Felkészítő pedagógus: Erdei-Nagy Erzsébet


Március 21.

Március 21-én Berettyóújfaluban, a Diószegi Kis István Református Általános Iskola és AMI szervezte meg az I. Nemzetközi Diószegi Népzenei Versenyt. Iskolánk képviselői szép eredményeket értek el: Fazekas Kevin (5.b) és Győri Attila (6.o.) arany minősítést, Tölcsér Anna (5.b) ezüst minősítést, Tölcsér Anna, Víg Lívia, Lőrincz Dorka, Lőrincz Bálint és Nagy Kornélia pedig csoportban ezüst minősítést szerzett.

Felkészítő pedagógusok:

Tóthné Szabó Marianna

Tóth Gyula


Március 7.

Március 7-én Szeghalmon rendezték meg a Kerékpáros Iskola Kupa versenyt, ahol tanulóink szép eredményeket értek el egyéniben és csapatban: Nacsa Dávid (8.a) I. helyezést, Nacsa Gergő (8.a) III. helyezést, Széll Viktória (6.o.) III. helyezést ért el. Csapatban Nacsa Gergő (8.a) és Kovács Veronika (6.o.) III. helyen végzett.

Felkészítő pedagógus: Szák György


Február 28.

Február 28-án rendezte meg a Szabó Pál Általános Iskola és AMI a „Színes tintákról álmodom…” című festészeti versenyét, ahol tanulóink szép eredményeket értek el: Bálint-Tatár Mária (2.o.) és Burnac Jasna Dóra (7.o.) II. helyezést, Barta Noémi (3.b), Kapus Szonja Diána (5.a), Kovács Kinga Brigitta (7.o.) és Torzsa Tamara (8.a) különdíjban részesültek.

Felkészítő pedagógusok:

Gurmainé Csák Mónika

Juhász Jánosné

Tóthné Szabó Marianna


Február 22.

Február 22-én rendezte meg iskolánk a IV. STYLUS Szépírási Versenyt, ahol tanulóink szép eredményeket értek el: Nagy Kornélia (5.b) és Burnac Jasna Dóra (7.o.) II. helyezést, Molnár Orsolya (8.a) III. helyezést ért el. Eredményesen helytállt Tari Sándor (2.o.), Eszlári Edit (3.a) és Marhás Emese Zsuzsanna (4.b) tanulók.

Felkészítő pedagógusok:

Gurmainé Csák Mónika

Erdei-Nagy Erzsébet

Karakasné Komáromi Éva

Kovács Edit


Február 1.

Február 1-jén Békéscsabán, a Megyei Könyvtár adott otthont a Kazinczy „Szép Magyar Beszéd” verseny megyei fordulójának, ahol iskolánkat Tóth Noémi (5.a) és Burnac Jasna Dóra (7.o.) képviselte. Jasna az előkelő III. helyet szerezte meg.

Felkészítő pedagógusok:

Tóthné Szabó Marianna

Karakasné Komáromi Éva


December 1.

December 1-jén került megrendezésre a békési Szegedi Kis István Református Gimnáziumban a Polgár Lajos Emlékverseny, ahol a német nyelvi szekció csapatversenyén Marozsán Katalin (8.a), Tallér Dorina (8.b) és Pardi Gréta (8.b) alkotta csapat megvédte tavalyi címét, ismét I. helyezést ért el.

Felkészítő pedagógus: Sándor Marianna


December 1.

December 1-jén került megrendezésre a békési Szegedi Kis István Református Gimnáziumban a Polgár Lajos Emlékverseny, ahol Burnac Jasna Dóra (7.o.) és Rózsa Petra (7.o.) a természetismeret szekcióban eredményesen szerepelt. Jasna II. helyezést ért el.

Felkészítő pedagógus: Mucsi István


Október 18.

Október 18-án a békési Szegedi Kis István Református Gimnázium „Hív a Refi, vár a Szegedi!” címmel suliváró vetélkedőt szervezett angol nyelvből, a térség iskoláinak. Iskolánkat egy csapat képviselte: Kovács Máté (7.o.), Nagy Nándor (7.o.) és Kugler Szabolcs (8.a) alkotta csapat, akik II. helyezést értek el.

Felkészítő pedagógus: Bajiné Sós Beáta


Október 16.

2018. október 16-án a Debreceni Református Gimnázium és Kollégium országos angol nyelvi tehetségkutató versenyt szervezett. Iskolánkból Molnár Gergő (8.a) bejutott a szóbeli fordulóra, a 86 jelentkezőből.

Felkészítő pedagógus: Bajiné Sós Beáta

 


Szeptember 27.

Iskolánk – 5. osztályos tanulóiból álló – 4 fős csapata (Fenyődi Anna, Lőrincz Bálint, Lőrincz Dorka és Nagy Dániel) eredményesen szerepelt a Vésztő- Mágor Történelmi Emlékhely által szervezett helytörténeti vetélkedőn, ahol a II. helyet szerezték meg.

Felkészítő pedagógus: Gurmainé Csák Mónika.