8. osztályos diákjainkkal 2024.02.19-én megtekintettük Vésztő Települési Értéktárának 2024-es kibővített kiállítását. Köszönjük a lehetőséget.
8. osztályos diákjainkkal 2024.02.19-én megtekintettük Vésztő Települési Értéktárának 2024-es kibővített kiállítását. Köszönjük a lehetőséget.
Kellemes kreatív órát töltöttek ma délután alsós napközis csoportjaink a Városi Könyvtár által szervezett kézműves játszóházban. Ötletes alkotások születtek. Köszönjük a meghívást!
“Én vagyok a jó pásztor.” (Jn 10, 11) hallottuk Dorcsák Ignác Pál lelkipásztor igehirdetésében ma, a 2. évfolyamosok családi istentiszteletén, ahol 53 kisdiák vidám farsangi csúfolója csalt mosolyt az arcokra, majd versekkel, énekekkel hívogatták a tavaszt. Az alkalom gazdagon terített asztal mellett folytatódott, a szorgos kezű édesanyáknak, nagymamáknak köszönhetően. Legyen mindenért Istené a dicsőség!![]()
2024.02.09-én csupa móka és kacagás volt az élet iskolánkban. Kicsik és nagyok, gyerekek és felnőttek jelmezben mosolyogtak egymásra jártukban-keltükben, hiszen állt a bál a farsangi kavalkádban. Gazdára talált sok-sok nyeremény és finom torta. ![]()
A Kazinczy „Szép Magyar Beszéd” verseny iskolai fordulóját 2024. január 17-én rendeztük meg iskolánk 4-8. évfolyamos tanulóinak. Az ünnepélyes megnyitón a 450 évvel ezelőtt született – alkotásai által ma is köztünk élő – Szenci Molnár Albert zsoltárköltőre emlékeztünk, akinek köszönhetjük, számos más zsoltár mellett a jól ismert 90. zsoltárunkat.
Legszebben olvasó diákjainkat jutalmaztuk:
I.hely: Novák-Csányi Eliza
II.hely: Balázs Levente Lukács
III.hely: Szabó Réka
5-6. évfolyam:
I.hely: Gurmai Sándor
II.hely: Lévai Miranda
III.hely: Csüllög Réka
7-8. évfolyam:
I.hely: Dorcsák Boglárka
II.hely: Balázs Zoltán Zsombor
III.hely: Varga Viktória
Február 7-én a Kazinczy „SZÉP MAGYAR BESZÉD” verseny területi fordulóján iskolánk 4 diákja vett részt: Lévai Miranda (5.a), Gurmai Sándor (6.o.), Dorcsák Boglárka (7.o.) és Balázs Zoltán Zsombor (8. o.). Szép eredménnyel képviselték iskolánkat Szeghalmon, a Tildy Zoltán Általános Iskolában:
5-6. évfolyamon Gurmai Sándor II. helyezést ért el.
7-8. évfolyamon Dorcsák Boglárka II. helyezett lett.
Szívből gratulálunk a versenyzőknek, és köszönjük a felkészítést Kovács Edit és Balog Vilmos pedagógusoknak.
2024. január 25-én ismét iskolánkba látogattak a Református EGYMI Országos Értéktermő Tehetségközpontjának regionális tehetségkoordinátorai, akik játékos foglalkozást tartottak harmadik és negyedik osztályos tanulóinknak. Ismét szuper foglalkozáson vehettünk részt, és köszönjük a tanulóink számára nyújtott élményeket!
A Nemzeti Média-és Hírközlési hatóság pályázatának köszönhetően iskolánk 32 tanulója ma Debrecenbe, a Bűvösvölgy médiaértés-oktatóközpontba látogatott, ahol élményszerű foglalkozásokon vettek részt, amelynek célja a tudatos médiahasználat volt. Bepillanthattak az újságírás, a reklám és filmkészítés, a rádiózás világába. Hasznos információkat szereztek az interneten előforduló veszélyekről, valamint a helyes internethasználatról is.