Rendszergazda összes bejegyzése

Kellemes kreatív óra…

Kellemes kreatív órát töltöttek ma délután alsós napközis csoportjaink a Városi Könyvtár által szervezett kézműves játszóházban. Ötletes alkotások születtek. Köszönjük a meghívást!

2. évfolyamosok családi istentisztelete

“Én vagyok a jó pásztor.” (Jn 10, 11) hallottuk Dorcsák Ignác Pál lelkipásztor igehirdetésében ma, a 2. évfolyamosok családi istentiszteletén, ahol 53 kisdiák vidám farsangi csúfolója csalt mosolyt az arcokra, majd versekkel, énekekkel hívogatták a tavaszt. Az alkalom gazdagon terített asztal mellett folytatódott, a szorgos kezű édesanyáknak, nagymamáknak köszönhetően. Legyen mindenért Istené a dicsőség!🙏

Farsang

2024.02.09-én csupa móka és kacagás volt az élet iskolánkban. Kicsik és nagyok, gyerekek és felnőttek jelmezben mosolyogtak egymásra jártukban-keltükben, hiszen állt a bál a farsangi kavalkádban. Gazdára talált sok-sok nyeremény és finom torta. 😋

 

Kazinczy ,,Szép Magyar Beszéd”

A Kazinczy „Szép Magyar Beszéd” verseny iskolai fordulóját 2024. január 17-én rendeztük meg iskolánk 4-8. évfolyamos tanulóinak. Az ünnepélyes megnyitón a 450 évvel ezelőtt született – alkotásai által ma is köztünk élő – Szenci Molnár Albert zsoltárköltőre emlékeztünk, akinek köszönhetjük, számos más zsoltár mellett a jól ismert 90. zsoltárunkat.

Legszebben olvasó diákjainkat jutalmaztuk:

  1. évfolyam:

I.hely: Novák-Csányi Eliza

II.hely: Balázs Levente Lukács

III.hely: Szabó Réka

5-6. évfolyam:

I.hely: Gurmai Sándor

II.hely: Lévai Miranda

III.hely: Csüllög Réka

7-8. évfolyam:

I.hely: Dorcsák Boglárka

II.hely: Balázs Zoltán Zsombor

III.hely: Varga Viktória

Február 7-én a Kazinczy „SZÉP MAGYAR BESZÉD” verseny területi fordulóján iskolánk 4 diákja vett részt: Lévai Miranda (5.a), Gurmai Sándor (6.o.), Dorcsák Boglárka (7.o.) és Balázs Zoltán Zsombor (8. o.). Szép eredménnyel képviselték iskolánkat Szeghalmon, a Tildy Zoltán Általános Iskolában:

5-6. évfolyamon Gurmai Sándor II. helyezést ért el.

7-8. évfolyamon Dorcsák Boglárka II. helyezett lett.

Szívből gratulálunk a versenyzőknek, és köszönjük a felkészítést Kovács Edit és Balog Vilmos pedagógusoknak.

 

Tehetségnap

2024. január 25-én ismét iskolánkba látogattak a Református EGYMI Országos Értéktermő Tehetségközpontjának regionális tehetségkoordinátorai, akik játékos foglalkozást tartottak harmadik és negyedik osztályos tanulóinknak. Ismét szuper foglalkozáson vehettünk részt, és köszönjük a tanulóink számára nyújtott élményeket!

5. osztályosaink családi istentisztelete

Az 5. évfolyam tanulóinak családi istentiszteletén, a Magyar Kultúra Napjára emlékezve, hálát adtunk a 450 éve született Szenci Molnár Albert életéért, akinek – többek között – református énekeskönyvünk 150 zsoltárának magyar fordítását köszönhetjük.
Az istentisztelet keretében jutalmaztuk a Kazinczy „Szép Magyar Beszéd” iskolai fordulóján eredményesen szereplő diákokat:
4. évfolyam:
I.hely: Novák-Csányi Eliza
II.hely: Balázs Levente Lukács
III.hely: Szabó Réka
5-6. évfolyam:
I.hely: Gurmai Sándor
II.hely: Lévai Miranda
III.hely: Csüllög Réka
7-8. évfolyam:
I.hely: Dorcsák Boglárka
II.hely: Balázs Zoltán Zsombor
III.hely: Varga Viktória
A területi fordulón, mely Szeghalmon, a Tildy Zoltán Általános Iskolában lesz február 6-án, iskolánkat Gurmai Sándor, Lévai Miranda, Dorcsák Boglárka és Balázs Zoltán Zsombor fogják képviselni. Gratulálunk minden versenyzőnek!
Istentiszteleti alkalmunkat szeretetvendégség zárta az iskola ebédlőjében, ahol – az 5.a és 5.b osztályosok szüleinek köszönhetően – terített asztal mellett nyílt alkalmunk kötetlen beszélgetésre. Köszönjük mindenki szolgálatát!

Debrecen – Bűvösvölgy

A Nemzeti Média-és Hírközlési hatóság pályázatának köszönhetően iskolánk 32 tanulója ma Debrecenbe, a Bűvösvölgy médiaértés-oktatóközpontba látogatott, ahol élményszerű foglalkozásokon vettek részt, amelynek célja a tudatos médiahasználat volt. Bepillanthattak az újságírás, a reklám és filmkészítés, a rádiózás világába. Hasznos információkat szereztek az interneten előforduló veszélyekről, valamint a helyes internethasználatról is.

Szenteste

Advent 4. vasárnapján a délelőtti istentiszteleten egyházközségünk lelkipásztorai, iskolánk diákjai, valamint Domokos Balázs és Szabó Tamás zenei szolgálata mellett megtörtént a főgondnok és az újonnan megválasztott presbiterek fogadalomtétele.
Délután – Szentestén – zsúfolásig megtelt templomunkban hallottuk a csodát: megszületett mindannyiunk ajándéka, a Megváltó! Iskolásaink a születéstörténetet dramatikus játékkal, a gyermek- és felnőtt énekkar, valamint a furulyazenekar szolgálatával elevenítették fel.
“Megszületett az angyalok királya:
Ó, jöjjetek, imádjuk,
Ó, jöjjetek, imádjuk az Úr Krisztust”