Rendszergazda összes bejegyzése

Két hét, egy novella

A békési Püski Sándor Könyvtár hirdette meg a Két hét, egy novella olvasóversenyt. A novemberben indult levelezős vetélkedő során 6 alkalommal kaptak a versenyzők egy ifjúsági regény részletet. A szövegrészlethez mindig egy kérdéssor is tartozott, amelyre az olvasottak alapján kellett válaszolni. Ebben az évben kortárs ifjúsági regények részleteit olvashatták az érdeklődő gyerekek. Iskolánkban a felső tagozaton minden osztályban meghirdettük a versenyt. Nagy örömünkre sokan vették kezükbe a könyveket, sokan jelentkeztek a versenyre.
A legkitartóbb, legügyesebb olvasók számára Békésen a Galéria elegáns dísztermében tartották meg az eredményhirdetést. Több mint 200 tanuló kapott meghívást az eseményre.
A vésztői Kis Bálint Református Általános Iskolából 30 tanuló utazott Békésre. Az ünnepség a „Két Tamás” együttes zenés produkciójával indult, együtt énekeltek kicsik és nagyok. Majd következett az eredmények ismertetése, a jutalmak átadása.
A Nemzeti Kulturális Alap támogatásának köszönhetően minden megjelent diák ajándékban részesült, a legjobbak könyvjutalmat vehettek át.
Iskolánk tanulói közül az 5-6. osztályosok versenyében a második helyen végzett Kis Ábel (6. osztály), hatodik lett Kovács Nóra (5.a). A 7-8. osztályosok között Chrisztó Éva (7. osztály) szintén a második helyet szerezte meg. Kincses Ákos (8. osztály) negyedik, Csüllög Zoé (7. osztály) ötödik helyen végzett. Gratulálunk diákjainknak, és köszönjük Pálfi Katalin, Karakasné Komáromi Éva és Balog Vilmos felkészítő pedagógusok munkáját.

Óvodások látogatása

Kedves vendégek érkeztek hozzánk ezen a héten: ellátogattak iskolánkba a nagycsoportos óvodások. Volt öröm, amikor a kis barátok, testvérek viszontlátták egymást!❤

Országos honismereti versenyen jeleskedtünk

Az Országos Honismereti Tanulmányi Versenyre idén 12 tanuló nevezett be iskolánkból. A négy forduló feladatait kitartó szorgalommal és kutatómunkával oldották meg diákjaink, így több versenyzőnek sikerült a megyei és országos fordulót is hibátlanul teljesíteni. Országos I. helyezést értek el: Balázs Levente Lukács, Hevér László, Kazai Milán, Makra Maja, Novák-Csányi Eliza, Pap Linett Niobé, Rácz Réka Médea, Szabó Réka és Szilágyi Fanni a 6. osztályból. Köszönjük továbbá Jámbor Dorina (5.o.), Chrisztó Éva Dóra (7.o.) és Szilágyi Zsolt (8.o.) lelkiismeretes munkáját. Nagy öröm számunkra, hogy a könyvjutalmak mellett, Levente jutalma egy okosóra volt.

Gratulálunk minden versenyzőnek, és köszönjük a felkészítést Balog Vilmos és Hollósi Márta pedagógusoknak.

Darts versenyen Encsen

Tegnap került sor a III. Darts Matek Országos Csapatverseny Szuperdöntőjének lebonyolítására Encsen. Iskolánk csapata a 7–8. korcsoportban került be, melynek tagjai: Gurmai Sándor, Horváth Martin, Sinka Zoltán és Szilágyi Zsolt volt.  Nagyon büszkék vagyunk tanulóinkra, hogy a 997 csapat közül sikerült a legjobb 30 közé bekerülni és ott eredményesen helytállni. Gratulálunk a fiúknak, és köszönjük Jámborné Horváth Anikó felkészítő munkáját.

Kórustalálkozón jártunk Szentesen

Iskolánk névadója, Vésztő város szülötte, Kis Bálint emlékére rendezvénysorozatot szervezett a szentesi Kiss Bálint Református Általános Iskola, melynek keretében meghívást kaptunk a Református Iskolák Kórustalálkozójára. Olajág gyermekkarunk kamarakórusa mellett, a Törökszentmiklósi Református Oktatási Központ Bethlen Gábor Általános Iskola Gyermekkara és a szentesi testvériskolánk gyermekkórusa szolgált ezen az alkalmon. Énekkarunk keresztyén ifjúsági énekekkel örvendeztette meg a hallgatóságot – nagy sikerrel –, Karáné Szemző Noémi vezetésével. Köszönjük Domokos Balázsnak, gyülekezetünk kántorának zongorakíséretét. A 3 kórus összkari műveket is énekelt, közösen, felejthetetlen élményt szerezve mindannyiónknak. Köszönjük a kedves meghívást. Hálát adunk Urunknak a lehetőségért, hogy énekeinken keresztül dicsőíthettük szent nevét.

Alsósaink sikerei az okányi versenyen

Hétszer állhattak a képzeletbeli dobogó valamelyik fokára iskolánk tanulói ma délelőtt a kistérségi tanulmányi versenyen, az Okányi Általános Iskolában.
Pető Zoltán Benedek (1. évf.) II. hely – matematika
Záhorszki Lia (1. évf.) II. hely – íráshasználat
Tóth Katalin (2.évf.) II. hely – magyar nyelv
Huszár Liliána (3.évf.) II. hely – magyar nyelv
Forgách Csanád (3.évf.) III. hely – matematika
Res Emily Isabelle (4.évf.) I. hely – magyar nyelv
Rábai Anna (4.évf.) III. hely – magyar nyelv
A többi versenyzőnknek is köszönjük a helytállást: Iliszi Kincső és Pintye Cintia Ilona (1.évf.), Tóth Zétény és Csupász János (2. évf.), Rábai László és Rédey Lukrécia (3.évf.), Biró Gábor Farkas (4. évf.).
Gratulálunk minden versenyzőnek, és köszönjük a tanító nénik felkészítő munkáját!

Keresztelés 2026

A mai istentiszteleten 9 gyermek és 2 felnőtt részesült a keresztség sákramentumában. Józsa Imre intézményi lelkész igehirdetésében a keresztelkedőkhöz intézte szavait: „Szükség van a ti fényetekre!”, majd Dorcsák Ignác Pál lelkipásztortól útravalóul Józsué könyvének néhány igeversét kapták: „Csak légy igen bátor és erős, őrizd meg, és tartsd meg azt a törvényt, amelyet Mózes, az én szolgám parancsolt neked. Ne térj el tőle se jobbra, se balra, hogy boldogulj mindenütt, amerre csak jársz. Ne hagyd abba ennek a törvénykönyvnek az
olvasását, hanem tanulmányozd éjjel-nappal, őrizd meg, és tartsd meg mindazt, ami ebben meg van írva. Akkor sikerrel jársz utadon, és boldogulsz. Megparancsoltam neked, hogy légy erős és bátor. Ne félj, és ne rettegj, mert veled van Istened, az Úr, mindenütt, amerre csak jársz.” (Józs 1, 7-9)
ISTEN HOZOTT BENNETEKET! Soli Deo Gloria!

 

IV. Bérczes Jenő matematikai emlékverseny

A IV. Bérczes Jenő Matematika Emlékverseny 3 online forduló után ma az országos döntővel zárult. A versenyt általános iskolák 2-8. évfolyamának hirdettük, és nagy örömmel tapasztaltuk, hogy 30 intézményből 496-an vettek részt az internetes versenyen, majd 26 iskola 120 diákja jutott be a mai döntőbe. Dorcsák Ignác Pál lelkipásztor nyitó áhítatát Mucsi István igazgató köszöntése követte, majd Jámborné Horváth Anikó versenyszervező ismertette a nap programját. Amíg a versenyzők dolgoztak, a felnőttek érdekes előadást hallhattak Prof. Dr. Bérczes Attila Jenőtől, aki a Bolyai János Matematikai Társulat tagja, a Debreceni Egyetem Matematikai Intézet Tanszékvezetője, valamint a Magyar Tudományos Akadémia Köztestületének tagja: Matematikusok sapkában címmel. A versenyt követően logikai játékokkal, kézműves foglalkozásokkal töltötték az időt a kis matematikusok, de a darts és a sakk is népszerű volt, míg a pedagógusok kijavították a feladatlapokat.
A versenyen az alábbi eredmények születtek:
2. évfolyam
I. helyezett: Szász Marcell (Berettyóújfalu)
II. helyezett: Berente Zsombor (Szentes)
III. helyezett: Csányi Szilárd (Szentes)
IV. helyezett: Szabó Dominik (Dunaújváros) és Szabó Csenge Napsugár (Berettyóújfalu)
V. helyezett: Varga Tamás Balázs (Tiszakécske)
3. évfolyam
I. helyezett: Tarján Tibor Bulcsú (Orosháza)
II. helyezett: Szabó Anna Erzsébet (Szentes)
III. helyezett: Földesi Zalán (Balmazújváros)
4. évfolyam
I. helyezett: Bartha Ferenc (Berettyóújfalu)
II. helyezett: Gonda Vince (Mezőtúr)
III. helyezett: Törekes Ákos (Kaposvár)
IV. helyezett: Nagy Benedek (Berettyóújfalu)
V. helyezett: Res Emily Isabelle (Vésztő, Kis Bálint Ref. Ált. Isk.)
5. évfolyam
I. helyezett: Ragányi Kende (Szentes)
II. helyezett: Tóth Sándor (Vésztő, Kis Bálint Ref. Ált. Isk.)
III. helyezett: Juhász Ádám Barnabás (Kunhegyes)
IV. helyezett: Balogh Réka (Biharkeresztes)
V. helyezett: Kiss Csanád (Hajdúnánás)
6. évfolyam
I. helyezett: Horváth Imre Junior (Miskolc)
II. helyezett: Szabó Dorka Viktória (Berettyóújfalu)
III. helyezett: Szabó Nándor Balázs (Balmazújváros)
IV. helyezett: Czibere Dénes (Balmazújváros)
V. helyezett: Szajkó Bendegúz (Vésztő, Szabó Pál Ált. Isk.)
7. évfolyam
I. helyezett: Jámbor Hunor (Vésztő, Kis Bálint Ref. Ált. Isk.)
II. helyezett: Czibere György (Balmazújváros)
III. helyezett: Keringer Luca (Biharkeresztes)
8. évfolyam
I. helyezett: Mónus Dóra (Hajdúnánás)
II. helyezett: Tallér Panna (Vésztő, Kis Bálint Ref. Ált. Isk.)
III. helyezett: Józsa Kinga (Hajdúnánás)
IV. helyezett: Dienes Krisztián (Kunhegyes)
V. helyezett: Szabó Gábor Márton (Szeghalom)

Minden versenyzőnek gratulálunk és köszönjük Jámborné Horváth Anikónak, hogy megálmodta ezt a versenyt, emléket állítva Bérczes Jenő bácsinak, akinek mind szakmai, mind emberi nagysága méltóvá teszi arra, hogy emlékversenyt nevezzünk el róla. Köszönjük a feleségének, Bérczes Kati néninek és a fiainak, Prof. Dr. Bérczes Attilának és Dr. Bérczes Tamásnak, hogy támogatásukkal és jelenlétükkel idén is emelték a verseny színvonalát. Bízunk benne, hogy 2027-ben, az V. Bérczes Jenő Matematika Emlékversenyen is találkozunk, és hasonlóan szép eredményekről számolhatunk be.

Áldozócsütörtök 2026

„Negyven napig még a földön maradt
És nézte az elmúló tájakat.
És mondta: Ez Jordán, ez Golgota.
Itt verejték volt és emitt csoda.
És nézte, hogy a játszó gyermekek
Homokba írnak nagy kereszteket.
És nézte, hogy a sírján csöndesen
Megnő a fű és borostyán terem.
Aztán megállt a Tábor tetején.
Oly könnyű volt a szíve, mint a fény.
Mint pelyhet, érezte az életet
És derűsen és némán mennybe ment.”
(Juhász Gyula: Föltámadás után)
Mennybemenetel ünnepi istentiszteletét követően Mágorra kerékpározott iskolánk apraja és nagyja, ahol sportversenyekkel és finom meglepetéssel kedveskedtünk diákjainknak. Délben a szülők keze munkáját dicsérte az ínycsiklandozó ebéd. Köszönjük, hogy velünk voltatok! Jó volt együtt lenni!