A Szabó Pál Általános Iskola és AMI által szervezett XXXI. Területi Versmondó Versenyen 13 intézmény 102 tanulója volt jelen. A verseny díszvendége Wiegmann Alfréd a Magyar Versmondók Egyesületének versszínházi alelnöke, Radnóti-és Csokonai-díjas rendező volt. A szabadon választott vers mellet Zelk Zoltán születésének 120. évfordulója alkalmából volt a kötelező vers. Az elfáradt versenyzőket finom ételekkel, itallal és több alkotói tevékenységgel kínálták meg. Iskolánkat két negyedikes tanuló képviselte: Pap Gréta ezüst, Kotálik Dorottya arany minősítést kapott. Gratulálunk lányok! Köszönjük Pardiné Varga Erzsébet felkészítő munkáját.
2026-05-22 nap bejegyzései
Két hét, egy novella
A békési Püski Sándor Könyvtár hirdette meg a Két hét, egy novella olvasóversenyt. A novemberben indult levelezős vetélkedő során 6 alkalommal kaptak a versenyzők egy ifjúsági regény részletet. A szövegrészlethez mindig egy kérdéssor is tartozott, amelyre az olvasottak alapján kellett válaszolni. Ebben az évben kortárs ifjúsági regények részleteit olvashatták az érdeklődő gyerekek. Iskolánkban a felső tagozaton minden osztályban meghirdettük a versenyt. Nagy örömünkre sokan vették kezükbe a könyveket, sokan jelentkeztek a versenyre.
A legkitartóbb, legügyesebb olvasók számára Békésen a Galéria elegáns dísztermében tartották meg az eredményhirdetést. Több mint 200 tanuló kapott meghívást az eseményre.
A vésztői Kis Bálint Református Általános Iskolából 30 tanuló utazott Békésre. Az ünnepség a „Két Tamás” együttes zenés produkciójával indult, együtt énekeltek kicsik és nagyok. Majd következett az eredmények ismertetése, a jutalmak átadása.
A Nemzeti Kulturális Alap támogatásának köszönhetően minden megjelent diák ajándékban részesült, a legjobbak könyvjutalmat vehettek át.
Iskolánk tanulói közül az 5-6. osztályosok versenyében a második helyen végzett Kis Ábel (6. osztály), hatodik lett Kovács Nóra (5.a). A 7-8. osztályosok között Chrisztó Éva (7. osztály) szintén a második helyet szerezte meg. Kincses Ákos (8. osztály) negyedik, Csüllög Zoé (7. osztály) ötödik helyen végzett. Gratulálunk diákjainknak, és köszönjük Pálfi Katalin, Karakasné Komáromi Éva és Balog Vilmos felkészítő pedagógusok munkáját.



