Bérczes Jenő Matematika Emlékverseny

Hagyományteremtő szándékkal indította útjára iskolánk a Bérczes Jenő Matematika Emlékversenyt, mely 3 online forduló után ma az országos döntővel zárult. A versenyt a református általános iskolák 2-8. évfolyamának hirdettük meg, és nagy örömmel tapasztaltuk, hogy 13 intézményből 101 versenyző vett részt az internetes versenyen, közülük 55 diák jutott be a mai döntőbe. A versenyt követően logikai játékokkal töltötték az időt a kis matematikusok, míg a pedagógusok kijavították a feladatlapokat. A finom ebéd elfogyasztását a várva-várt eredményhirdetés követte a templomban:
2. évfolyam
I. hely: Tallér Dóra (Kis Bálint Református Általános Iskola, Vésztő)
II. hely: Tóth Sándor (Kis Bálint Református Általános Iskola, Vésztő)
III. hely: Simon Richárd (Kis Bálint Református Általános Iskola, Vésztő)
3. évfolyam
I. hely: Erőss Kristóf (Kis Bálint Református Általános Iskola, Vésztő)
II. hely: Radócz Máté (Balmazújvárosi Református Általános Iskola és Óvoda)
III. hely: Bálint-Tatár Kornél (Kis Bálint Református Általános Iskola, Vésztő)
4. évfolyam
I. hely: Bérczes Attila (DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája Arany János téri feladatellátási helye, Debrecen)
II. hely: Czibere György (Balmazújvárosi Református Általános Iskola és Óvoda)
III. hely: Jámbor Hunor (Kis Bálint Református Általános Iskola, Vésztő)
5. évfolyam
I. hely: Tallér Panna (Kis Bálint Református Általános Iskola, Vésztő)
II. hely: Szarvas Ferenc (Balmazújvárosi Református Általános Iskola és Óvoda)
III. hely: Csüllög Réka (Kis Bálint Református Általános Iskola, Vésztő)
6. évfolyam
I. hely: Tóth Máté (Balmazújvárosi Református Általános Iskola és Óvoda)
II. hely: Miskolczi Hunor Koppány (Mezőtúri Református Kollégium Általános Iskolája)
III. hely: Pocsay Levente Gábor (Magvető Református Általános Iskola és Óvoda, Gyula)
7. évfolyam
I. hely: Nagy István (Diószegi Kis István Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI, Berettyóújfalu)
II. hely: Váczi Zsolt (Sulyok István Református Általános Iskola, Komádi)
III. hely: Mustos Hunor (Balmazújvárosi Református Általános Iskola és Óvoda)
8. évfolyam
I. hely: Dancs László (Kis Bálint Református Általános Iskola, Vésztő)
II. hely: Tar Levente (Balmazújvárosi Református Általános Iskola és Óvoda)
III. hely: Fölker Zaránd (Szegedi Kis István Református Gimnázium, Technikum, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium, Békés).
Minden versenyzőnek gratulálunk és köszönjük Jámborné Horváth Anikónak, hogy megálmodta ezt a versenyt, emléket állítva Bérczes Jenő bácsinak, akinek mind szakmai, mind emberi nagysága méltóvá teszi arra, hogy emlékversenyt nevezzünk el róla. Köszönjük a feleségének, Bérczes Kati néninek és a fiainak, Prof. Dr. Bérczes Attilának és Dr. Bérczes Tamásnak, hogy támogatásukkal és jelenlétükkel emelték a verseny színvonalát. Bízunk benne, hogy jövőre, a II. Bérczes Jenő Matematika Emlékversenyen is találkozunk és hasonlóan szép eredményekről számolhatunk be.