Emlékfutás és fáklyás felvonulás

Hálás a szívünk, amiért a Vésztői Református Egyházközség és a Kis Bálint Református Általános Iskola által szervezett 1848 méteres emlékfutáson és fáklyás felvonuláson ilyen sokan együtt lehettünk. A Bagolyvártól a Ligetig futókat – és minden jelenlévőt – forró teával és kaláccsal vártunk. Sötétedéskor a hangulatos fáklyás felvonulást a Viharsarki Lovasbarátok Egyesületének közreműködésével, lovaskocsin kísérte a zenészek muzsikája, Domokos Balázs vezetésével. A templomkertbe érve Kocsis Ádám beosztott lelkipásztor igei gondolatait követően, Hollósi Márta ünnepre hangoló történelmi visszaemlékezését hallgatták meg a jelenlévők. A közös emlékezést a felnőtt és gyermek énekkar szolgálata követte Karáné Szemző Noémi vezetésével. Végezetül a Békés Megyei Károlyi-huszár és Honvéd Hagyományőrző és Kulturális Egyesület képviselőinek díszlövése zárta az alkalmat.
Emlékezzünk együtt március 15-én is! ❤️🇭🇺❤️