Pénz7

A hagyományokhoz híven ebben az évben is bekapcsolódtunk a Pénz7 kezdeményezésbe, melynek célja, hogy a tanulóink tudatosabban kezeljék pénzügyeiket, megbízható forrásból származó, a hétköznapi életben is hasznosítható ismeretekhez jussanak a gazdaság és a pénzvilág működéséről. A 2023. március 6-10-ig tartó Pénz7-en a felső tagozatos tanulóink matematika órán a korszerű pénzkezelés világába tekinthettek bele. A tanult információkról plakátot készítettek, részt vettek a Digitális Szimat Kihívás 2023 elnevezésű online játékban, valamint részt vettek a pénzügyi önkéntesekkel közösen megtartott tanítási órán is. Ebben, remek segítők csatlakoztak hozzánk Farkas Éva és Kőszegi-Durajda Adrienn személyében, akik a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatárasaiként szakszerű tájékoztatásban részesítették tanulóinkat. Játékos feladatok segítségével juthattak diákjaink hasznos információkhoz, megtanultak különbséget tenni a bankkártyák között, valamint betekintést nyertek az internetes vásárlás folyamatába és fizetési lehetőségeibe. Megismerték a készpénz nélküli pénzhasználat lehetőségeit, elsajátították a lakossági folyószámla vezetéséhez kapcsolódó alapvető információkat.
Tanulóink ebben az évben is a hasznos információk mellett élményekkel is gyarapodtak a pénz világával kapcsolatosan, melyekre támaszkodva folytathatják a pénzügyek működésének és pénz izgalmas világának felfedezését.