Október 23-án, nemzeti ünnepünkön

Ma ünnepi istentisztelettel vette kezdetét a méltó megemlékezés 1956. október 23-ra. Dorcsák Ignác Pál lelkipásztor Pál apostol Timóteushoz írt első levelének sorait állította példaként a hallgatóság elé, utalva a bibliai Jákób, az 56-os forradalmárok, valamint a ma emberének egyetlen lehetséges menedékére: „Te pedig, Isten embere… törekedj igazságra, kegyességre, hitre, szeretetre, állhatatosságra, szelídlelkűségre. Harcold meg a hit nemes harcát…”
Iskolánk színjátszó csoportjának „Százszor elárult, ezerszer áldott” című, torokszorító megemlékezésén közreműködött az Olajág gyermekkórusunk. Köszönjük a diákok szolgálatát, valamint a felkészítést Kovács Edit drámapedagógusnak, Karáné Szemző Noémi ének tanárnak és Domokos Balázs fagottművésznek.
Az emlékezés koszorúinak elhelyezését követően a művelődési házban folytatódott a visszatekintés.
Iskolánk diákjaival pénteken, a reggeli áhítat keretében emlékeztünk, majd a gyülekezeti terem falán elhelyezett emléktáblát koszorúzva róttuk le kegyeletünket 1956 hősei előtt. TISZTELET A HŐSÖKNEK!