Elballagtak szeretett nyolcadikosaink

Ma ünnepi istentisztelet keretében búcsúztak el ballagó 8. osztályos tanulóink. Bőséges lelki munícióval töltöttük meg jelképesen tarisznyájukat: Dorcsák Ignác Pál lelkipásztor két bibliai személyt, Józsefet és Rubent állította eléjük követendő példaként, kérve, lássanak testvért minden embertársukban, merjenek álmodni és mindig álljanak ki egymásért.
Karakas Anikó polgármester asszony az életcélok megfogalmazását, kijelölését hangsúlyozta: „Soha ne aludj álom nélkül, soha ne kelj cél nélkül.”
Mucsi István, a Kis Bálint Református Általános Iskola intézményvezetője Pál Galatákhoz írt levelének soraival köszönt el végzőseinktől: „A Lélek gyümölcse pedig: szeretet, öröm, békesség, türelem, szívesség, jóság, hűség, szelídség, önmegtartóztatás.” Szívükre helyezte Reményik Sándor örökérvényű gondolatát: „légy hű gyökereidhez, nemzetedhez, szülőföldedhez, anyanyelvedhez, a nemzeti kultúrához, a templomhoz és az iskolához.”
Bízunk benne, hogy az eltelt 8 év alatt felvérteztük gyermekeinket kellő tudással, erős hittel és biztos gyökerekkel.
Sok sikert kívánunk az élet minden területén! Visszavárunk benneteket! 💟