Január 22-25. Kulturális kavalkád

Januárban kulturális kavalkádban volt részük iskolánk tanulóinak, tanárainak:
– A Magyar Kultúra Napján került sor a Kazinczy – Szép Magyar Beszéd olvasóverseny iskolai fordulójának eredményhirdetésére. A területi fordulón – Mezőberényben – iskolánkat Fenyődi Anna 6. osztályos és Kovács Máté 8. osztályos tanuló képviseli majd.

– Ugyancsak január 22-én Tomanek Gábor színművész rendhagyó irodalom óra keretében frissítette és játékosan bővítette irodalmi ismereteinket, a versek világába repítve a hallgatóságot.


– Január 24-én – a Lázár Ervin Program keretében – a 3. osztályosoknak lehetőségük nyílt a Békéscsabai Jókai Színházban megtekinteni Várkonyi Mátyás-Béres Attila: Egri csillagok című történelmi musicaljét.


– Január 25-én a 6. osztályosok osztályfőnökük, Karakasné Komáromi Éva vezetésével Budapesten jártak, ők a Nemzeti Színházban tekintették meg Gárdonyi Géza Egri csillagok című előadását, valamint lehetőségük volt a kulisszák mögé is bepillantani.


– Január 25-én a 7. osztályosok egy csoportja Budapestre utazott, ahol a „Peregrin – Az elveszett adatok nyomában” című, szeptemberben indult, online, iskolatörténeti játék eredményhirdetésére került sor.

A játékon református fenntartású iskolák 7-10. évfolyamos diákjainak csapatai vehettek részt. A 177 benevezett csapatból iskolánk tanulói az előkelő II. helyet szerezték meg. Gratulálunk a csapat tagjainak: Beke Zoltán Richárd, Csüllög Orsolya, Győri Attila, Kovács Veronika, Marhás Andrea és Széll Viktória, továbbá Kincsesné Nagy Erika felkészítő pedagógusnak.
Mindezek a programok nem valósulhattak volna meg iskolánk pedagógusainak áldozatos munkája nélkül.
KÖSZÖNET NEKTEK!